У Дніпрі здають кров для поранених на Південмаші

У лікарні організували акцію для донорів. Запаси поповнюють військові, медики та небайдужі містяни.

Поранені у свідомості, проте й досі важкі: лікарі "Мечникова" борються за життя солдатів, яких учора на ПМЗ підстрелив товариш по службі. Найважча пацієнтка, Жанна, вже пережила дві операції — їй вирізали частину кишківника. Ще троє хлопців — стабільні. Усім перелили понад 10 літрів крові. Тож нині у лікарні організували акцію для донорів. Запаси поповнюють військові, медики та небайдужі містяни.

Щойно почув про поранених, вирішив здати кров, згадує Дмитро Пухлов. Чоловік служить у Національній гвардії. З підозрюваним чи потерпілими особисто не знайомий. Каже: про причини трагедії може лише здогадуватися. Одна з версій — дідівщина.

«Її як би викорінюють, десь вона може і є, десь — ні, як такої дідівщини немає. Так, є умови служби. Так, дехто не витримує. Може, були якісь причини особистого характеру — невідомо. Ніхто нічого не розповідає», — каже Дмитро.

У холі лікарні ім. Мечникова — близько сотні донорів. Більшість — військові. На реєстрації вони небагатослівні. Також серед донорів — медики, інтерни і просто небайдужі містяни. Про те, що потрібна кров, Валерія прочитала в інтернеті.

Дівчина — майбутній медик. Кров ніколи не здавала, та цього разу, каже, не вагалася.

«Ми всі — єдині, і коли трапляються такі тяжкі ситуації, ми повинні одне одному допомагати», — зазначає Валерія Сінковська.

Кров здавали не лише у лікарні ім. Мечникова, а й в інших медичних закладах Дніпра. Загалом за два дні донорами стали понад 200 людей. Вони поповнили запаси на 96 літрів.

Медики кажуть: кров украй необхідна, бо лише за минулу добу потерпілим перелили 12 літрів. Чотири з них знадобилося найважчій пацієнтці. Жанну Шарову доправили з пораненням у живіт.

«Вдалося видалити весь перебитий кишківник — це товстий і тонкий. Більш ніж метр вилучили наші професори. Робимо все можливе, щоб її стабілізувати — гемоглобін уже піднявся», — розповідає Сергій Риженко, генеральний директор ОКЛ ім. І. Мечникова.

Ще троє її товаришів по службі — стабільні. Одного зняли з апарата ШВЛ, ще двох — перевели з реанімації до відділення.

Реклама

Юлія Звягінцева
Юлія Звягінцева Кореспондентка. Освіта: ДНУ ім. Олеся Гончара, факультет журналістики. Досвід роботи 7 років.

Реклама