У Дніпрі завершується створення муніципального Музею історії міста

У Дніпрі завершується створення муніципального Музею історії міста - фото 1

До відкриття вже готові перші зали музею.

За півроку тут все зробили з нуля — від початку збору фондової колекції до облаштування приміщення, де врахували всі необхідні елементи безбар'єрності. П’ять залів на першому поверсі обладнані акустичною системою, проекторами та інформаційними панелями. У залах облаштували інтерактивні експозиції з "живими" світлинами Олександра Поля з родиною, фото міського паводку початку ХХ століття, Будинків губернатора і Хреннікових. Також у музеї можна скористатися касовим апаратом 1912 року та патефоном середини ХХ століття, зважити різні товари на вагах з 'Озерки" 50-х років минулого століття, послухати платівки, зловити хвилю "Голосу Америки", посидіти на дивані середини минулого століття, погортати старі журнали, дізнатися про старі ринки, побачити фільм, де лоцман дніпровських порогів розповідає, як раніше виглядав Дніпро та як створювалися перші мостові переправи. Є низка експозицій, присвячених архітектурі, і можливість побачити віртуальну квартиру з ліпниною катеринославських часів.
Відвідати музей, що знаходиться у Будинку губернатора на вулиці Воскресенській, 14, дніпряни та гості міста зможуть, коли дозволять карантинні обмеження. Нині ж містян закликають приєднатися до розширення музейної колекції. Речі, які мають історичну цінність, можна принести просто до музею або домовитися про їх перевезення через Facebook-сторінку. Жителі Дніпра вже подарували музею катеринославську цеглу, піаніно початку ХХ століття, документи про освіту, аптекарські склянки та катеринославські видання. У музеї також зберігаються артефакти з археологічних розкопок у Севастопольському парку, торгвельне приладдя та вироби місцевих магазинів. Артефакти з особистої колекції передав і мер Дніпра Борис Філатов, а також інші відомі містяни.

«Із гордістю можу сказати, що ми нарешті відкрили експозицію нашого міського комунального Музею історії міста — Катеринослава, Дніпропетровська, Дніпра — для подальшого її формування. Музей дійсно народний. Тут відображатиметься історія не лише самого міста, промислових підприємств, господарства, а, насамперед, — історія людей, їхніх доль», — сказав міський голова.


Борис Філатов також зауважив, що у Будинку губернатора капітально відремонтують фасад. Утім для цього потрібні додаткові узгодження, адже будівля є пам‘яткою архітектури національного значення.
Ще в майбутньому є плани розпочати підготовку інших експозиційних залів, приміщення, де історики, краєзнавці, студенти та всі ті, хто хоче вивчати історію міста, могли б проводити наукові дослідження, а також невеличкої бібліотеки.

 

Нагадаємо, раніше ми розповідали про відомих та історичних постатей, які народилися 18-20 листопада.

Реклама