Брав участь у схемі на десятки мільйонів євро: у Дніпрі затримали міжнародного шахрая

Фото: Нацполіція - фото 1
Фото: Нацполіція

3 жовтня у центрі Дніпра затримали міжнародного шахрая.

У грудні 2020 року викрили масштабну міжнародну злочинну схему з шахрайства. Серед її учасників були громадяни України та іноземці. Вони спеціально створили вебресурси, за допомогою яких проводилися удавані операції з купівлі-продажу різних активів. У разі інвестування громадянам обіцяли шалені прибутки. Надалі інвесторам телефонували співробітники кол-центрів, представлялися агентами торговельних платформ та вимагали внесення додаткових коштів, а також оплати 15% комісії від суми отриманого "прибутку". Одразу після проведення розрахунків акаунти інвесторів блокувалися, а розміщені на них кошти привласнювали організатори шахрайської схеми. Про це повідомили у Нацполіції.

Кошти ошуканих громадян переводили на рахунки, підконтрольні організаторам компаній, у різних країнах та легалізовували шляхом придбання елітної нерухомості, автомобілів та інвестування в бізнес-проєкти в Україні, зокрема вартість лише одного придбаного автомобіля еліт-класу становить 450 тис. євро. Серед потерпілих — громадяни Німеччини, Австрії, Швейцарії та інших країни, а сума завданих від шахрайської схеми збитків склала понад 10 млн євро.

Схема шахрайства - фото 192313

Схема шахрайства
Фото: Нацполіція

У березні 2021 року встановили місце знаходження двох фігурантів. Їм повідомили про підозри за кількома статтями Кримінального кодексу та обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. У червні про підозру повідомили третьому учаснику. 3 жовтня у Дніпрі затримали ще одного фігуранта. Йому вже повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:

- участь в злочинній організації та участь у злочинах, вчинених такою організацією (ст. 255);

- легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ст. 209);

- шахрайство (ст. 190).

Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Загальна вартість майна, що належить зловмисникам та на яке накладено арешти, становить понад 50 млн євро.

Триває слідство та встановлюють місця знаходження організатора та причетних до "схеми" осіб.

Реклама

Раніше ми писали про те, що на Дніпропетровщині знайшли 50 тисяч кущів коноплі.

 

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама