У Дніпрі затопило одну квартиру, а без води залишилися десятки мешканців

29.12.2020, 18:54
У Дніпрі затопило одну квартиру, а без води залишилися десятки мешканців - фото 1

Така ситуація сталася у 9-поверхівці на вулиці Саранській.

Жителі припускають, що ллє з 8-го поверху, але перевірити це не можуть. Адже у двох квартирах давно ніхто не живе. У чому причина потопу та як її вирішити?

Ванна кімната постраждала найбільше. Вода стікала по всіх стінах. А ще вогка підлога на кухні та мокрі шпалери у передпокої. Затопило півквартири на 7-му поверсі. Жінка припускає: винні сусіди поверхом вище.

«Люди там не проживають, тому ніхто не займається цими квартирами. Можливо, тече, труби продірявилися, ще що-небудь, не знаємо. На дев'ятому поверсі перевіряли — води не було там. Все було сухо у сусідів», — розповідає Людмила Котляр, мешканка багатоповерхівки.

Аварійна служба приїхала вчасно та відключила воду по стояку. Тож квартири залишилися без питної.

«Ми кинулися всі, але неможливо нічого зробити. Ми дзвонили і дільничному, дільничний каже, що ЖЕК повинен, з його боку повинен бути перший крок. А ЖЕК каже, що це повинен робити дільничний», — ділиться мешканка багатоповерхівки Любов Гончарова.

Комунальники перевірили 9-й поверх. Кажуть: там із трубами все гаразд. Припускають, що пошкодження між поверхами чи в помешканнях на 8-му. Та туди потрапити не мають права, бо ніхто там не живе. Утім, вихід із ситуації все ж знайшли.

«Завтра будуть проводитися роботи, щоб кинути трубу, провести з 7-го на 9-й поверх та відновити водопостачання. Для цього необхідно, щоб мешканці надали доступ до інженерних комунікацій своїх квартир, до стояків холодного водопостачання. Якщо завтра буде доступ, то завтра це і зроблять», — повідомляє Олег Золотаревський, начальник дільниці обслуговуючої компанії.

Якщо потоп у будинку стався через трубу в сусідській квартирі, то Людмила має право на компенсацію збитків, — кажуть юристи.

«Якщо сталася така ситуація, що особа, власник квартири, який вчинив залиття, — помер. Цей розмір шкоди в межах успадкованого майна мають відшкодувати спадкоємці померлої особи. Якщо немає спадкоємців чи вони не прийняли або відмовилися від спадщини — то відповідно цими правами має опікуватися територіальна громада міста Дніпра», — пояснює юрист Андрій Верба.

А тим часом Людмила бере воду в сусідів. І сподівається, що завтра всі негаразди вирішаться.

Поділитися: