У Дніпрі закінчуються осінні канікули: чи потрібно виходити до школи?

У Дніпрі закінчуються осінні канікули: чи потрібно виходити до школи? - фото 1

Оскільки епідеміологічна ситуація з COVID-19 в Україні погіршується, МОН рекомендує запровадити дистанційне навчання.

З понеділка, 25 жовтня, навчальні заклади України можуть перейти на дистанційку. Про це заявив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

У повідомленні говориться, що МОН рекомендує ввести дистанційне навчання з 25 жовтня по 15 листопада закладам професійної передвищої, вищої, післядипломної освіти всіх форм власності і сфер управління. У свою чергу, навчальний процес в школах буде організовано з урахуванням епідемічної ситуації в кожному окремому регіоні.

Тим часом у Дніпрі, поки місто знаходиться у "червоній" зоні епіднебезпеки, за вимогами постанови КМУ № 1236, 1 - 4 класи можуть навчатись за шкільними партами, а чи вийдуть 5-11 класи, залежить від кількості вакцинованих працівників закладу освіти.

«Школи, у яких працівники на 100% мають зелений сертифікат або негативний результат тестування методом ПЛР, або документ про одужання від COVID-19, можуть навчати очно 5-11 класи, у іншому випадку — дистанційно», — йдеться у повідомленні Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

Наразі, є такі школи, які готові прийняти всіх учнів з 1 по 11 клас.

Нагадаємо, що навчальний процес у дитячих садочках може тривати, коли 80% персоналу вакциновані хоча б 1 дозою.

Зазначимо, що Дніпропетровщина з 18 жовтня знаходиться у "червоній" зоні, а з 21 жовтня змінилися правила міжрегіонального перевезення пасажирів. Наразі у місті громадський транспорт працює у шатному режимі, але слідкують за тим, щоб кількість пасажирів у салоні була за кількості сидячих місць, тобто без стоячих пасажирів.

Разом з тим, містяни почали скаржитися на те, що перевізники змінили умови пільгового проїзду. Зокрема, водії на деяких маршрутах говорять, що перевезення пасажирів пільгових категорій відбувається тільки з 10:00 до 15:00 чи 16:00.

Аби розібратися у цій ситуації журналістка 34.ua звернулася за коментарем до Департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міської ради.

«Дніпровська міська рада дотримується всіх вимог протоколу №33 нашої комісії. Але у цьому протоколи нічого про час з 10:00 до 15:00 чи 16:00 не пописано. Минулої весни таке було, але на наразі такого не має. Але якщо відбувається щось подібне — потрібно телефонувати потрібно "102"», — говорить заступник начальника управління транспорту департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Ігор Швецов.

Також можна залишити скаргу на цілодобову гарячу лінію міськради — (056)732-12-12.

Раніше ми писали про те, що COVID-19 може не зникнути ніколи і стати епідхворобою. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Він наголосив, що масштаби захворюваності зростають, оскільки кожні 2-3 тижні кількість випадків зараження на коронавірус подвоюється.

Реклама

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама