У Дніпрі встановлюють підземні сміттєві баки

24 березня, 20:27
У Дніпрі встановлюють підземні сміттєві баки - фото 1

Від старих баків вони відрізняються тим, що весь непотріб знаходиться не на поверхні, а під землею.

Місткі та екологічні. У Дніпрі встановлюють нові контейнери для сміття, привезені з Європи. Перший з'явився на вулиці Троїцькій. Від старих баків вони відрізняються тим, що весь непотріб знаходиться не на поверхні, а під землею. Такі сміттєвики більш екологічні, — стверджують у мерії. Та що про новинку думають містяни, розпитувала кореспондент 34 телеканалу.

Майже непомітний на вулиці та вміщує до кількох тон сміття. На Троїцькій з'явився новий та сучасний контейнер для непотребу. Місцеві кажуть: користуватися баком зручно, ще й гарно виглядає.

«Це екологічно чистіше, красивіше, краще, якось охайніше. Вони ж потім забирають сміття звідти і вивозять. Тобто все нормально», — ділиться Валентина, яка живе поруч.

Такі баки вже давно використовують в Європі.

Привозять їх із Португалії, ідею взяли теж там ще 3 роки тому. Там же їх брендують логотипом Дніпра.

Для нових контейнерів потрібні спеціальні сміттєвози. Михайло Лисенко каже, що у Дніпрі такими маніпуляторами облаштовані усі.

«Я планую, що цього року буде близько 3–4 десятків на території міста. Перш за все він вигідно відрізняється великою місткістю, понад 3,5 кубічних метрів сміття. Сміття не роздувається, не розноситися вітром, у ньому не риються різні сумнівні громадяни, він має гарний зовнішній вигляд», — повідомляє заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Та новий бак подобається не усім. Станіслав каже: якщо раптом сміттєзбирач не приїде вчасно, непотріб тхнутиме на весь район.

«Виглядають вони відмінно, їх важко буде поламати, але я так розумію, що сміття незручно буде діставати. Якщо сміттєвізна машина не приїде вчасно, тоді все сміття буде валятися на вулиці», — ділиться житель Дніпра Станіслав.

З цим погоджуються і екологи. Кажуть: подібні сміттєві баки більш екологічні, ніж звичайні, та їх треба вчасно чистити.

«Якщо буде налагоджена логістика, і будуть постійно вибирати це сміття, то з приводу того, що сміття не буде розлітатися — це гарна практика, інше питання, що треба щось зробити з твердими побутовими відходами», — розповідає еколог Катерина Колесникова.

До кінця року такі баки обіцяють встановити у всіх районах міста.

Ольга Михайлова

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: