У Дніпрі водії скаржаться на поганий стан доріг

21 лютого, 16:49
У Дніпрі водії скаржаться на поганий стан доріг - фото 1

Чиновники тим часом звітують: ями латають навіть узимку. І вже мають план капітального ремонту.

Пан Микола щодня за кермом. Чоловік каже: як тільки взимку сніг починає танути, дороги перетворюються на катакомби. Проїхатися без пошкоджень — майже ніяк. Ями є, — визнає головний комунальник міста. Заступник мера Михайло Лисенко на особистому авто прокатав наших журналістів дорогами Дніпра. Здебільшого тими, де планують ремонт. Перша зупинка — вулиця Гвардійська.

«Вулиця Гвардійська у нас запланована в середній ремонт. На нього виділено 6 мільйонів гривень. Який буде включати в себе заміну всього асфальтного покриття, бордюрного каменя», — заявив заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Ремонтувати шляхи розпочнуть у травні. Разом із ремонтом дороги встановлять світлофор на перехресті.

Друга зупинка — проспект Нігояна. Тут уже працюють повним ходом. Латають яму посеред дороги просто взимку. Це, — пояснюють, — тимчасово.

«Ми прибираємо сміття з ямки, потім видуваємо його, підігріваємо, висушуємо установкою і тоді засипаємо сухий асфальт. При цьому ми його трамбуємо віброплитою», — пояснив начальник ділянки будівельної компанії Юрій Шинкаренко.


Аби залатати яму, наприклад, метр на метр, потрібно 20 мішків холодного асфальту та 30 хвилин часу. Вже за 10 хвилин після закінчення робіт — можуть їздити автівки.
Такий експрес-ремонт — до першого дощу, — кажуть фахівці. Бо асфальт не витримує ані перепадів температури, ані надмірних навантажень.

«Кожна дорога має своє навантаження. Якщо у нас є тріщина на дорогах, і вона в межах експлуатації не була вчасно закрита, то туди потрапляє волога. І вона веде до руйнування самого дорожнього полотна», - сказав в. о. начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Олександр Коломійцев.


У Дніпрі в бюджеті на 2021 рік заплановано 400 мільйонів гривень на ремонт доріг. Але цього не вистачить, аби позбутися всіх ям, — каже мер Борис Філатов.

«На все, звісно, грошей не вистачає. З урахуванням того, що ми навалилися на внутрішньоквартальні дороги минулого року, звісно, цього року їх потрібно теж робити», — сказав Борис Філатов.


Для мерії у пріоритеті на цей рік — ремонт проспекту Івана Мазепи та вулиці Шухевича. На них витратять понад 50 мільйонів гривень — більше 12,5 % виділених на ремонти грошей. Обіцяють почати, як тільки на термометрі з’явиться плюс.

Поділитися: