У Дніпрі влаштували Церемонію пам’яті на 80-ту річницю трагедії у Бабиному Яру

Церемонія пам’яті. Фото: Пресслужба Дніпропетровської ОДА  - фото 1
Церемонія пам’яті. Фото: Пресслужба Дніпропетровської ОДА

27 вересня відзначається вісімдесята річниця трагедії у Бабиному Яру. На честь цієї події у дніпровському центрі Менора влаштували церемонію пам’яті.

На Церемонію запросили місцеву владу, дипломатів з Німеччини та еврейських діячів. Адже у Бабиному Яру розстрілювали так само і ромів, і українців, і радянських військовополонених. На початку заходу заграв Гімн України, потім — Ізраїлю. Звучали імена розстріляних, їхні спогади, протоколи справ. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

За два дні було розстріляно більше 33 тисяч євреїв - фото 191028

За два дні було розстріляно більше 33 тисяч євреїв
Фото: Пресслужба Дніпропетровської ОДА

«Бабин Яр став символом голокосту саме тому, що там було встановлено страшний світовий рекорд. За два дні — з 29 до 30 вересня 1941 — було розстріляно більше 33 тисяч євреїв», — розповів директор музею “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні” Ігор Щупак.
Бабин Яр став символом голокосту- фото 191026

Бабин Яр став символом голокосту
Фото: Пресслужба Дніпропетровської ОДА

 

«У місті Дніпропетровськ до війни майже третина населення була єврейською. Я сам родом з Дніпропетровська, тут було розстріляно понад сто моїх родичів», — сказав перший секретар посольства держави Ізраїль в Україні Марк Довев.
В місті до війни третина населення була єврейською - фото 191027

В місті до війни третина населення була єврейською
Фото: Пресслужба Дніпропетровської ОДА

До цього, 25-26 вересня, у Дніпрі відбувся з'їзд нащадків Праведників народів світу. Він пройшов уперше в Україні. У заході взяли участь 29 сімей з 11 областей України: приїхали нащадки Праведників з Київської, Житомирської, Івано-Франківської, Запорізької, Одеської, Миколаївської, Харківської, Вінницької, Кіровоградської, Черкаської і Дніпропетровської областей. Всього в заході взяли участь понад 50 нащадків.

Реклама

Раніше ми писали, що у Дніпрі пройде "ГогольFest".

Реклама