У Дніпрі відзначили День здоров’я

07 квітня, 22:00
У Дніпрі відзначили День здоров’я - фото 1

7-го квітня, у Всесвітній день здоров'я, журналісти програми “Деталі” вирішили нагадати дніпрянам, як зміцнити імунітет та вберегтися від важких недуг.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку холестерин вбиває близько 500 тисяч українців. Найчастіше люди страждають від серцево-судинних захворювань, які викликають погане харчування та малоактивний спосіб життя.

Правильне харчування не лише допомагає схуднути, а й формує міцний імунітет. Дієтологи кажуть: головне — зробити його способом життя, а не тимчасовою дієтою.

За словами дієтологині Яніни Дубовик, правильне харчування розпочинається з режиму, адже сніданок та обід мають бути у потрібний час доби.

Спецалісти кажуть, що їжа повинна бути збалансованою: на тарілці щодня мають бути білки, а це м'ясо, риба, яйця та кисломолочні продукти. Вуглеводи споживаються у вигляді круп, хліба чи бобових, а ще обов'язково — щонайменше 5 видів овочів. Із корисних жирів варто їсти горіхи, авокадо чи оливки.

Також невід'ємна частина здорового способу життя — фізична активність. Займатися можна у залі з тренером або ж самостійно, вдома чи у парку. Фахівці радять розпочинати з 15-ти хвилинної розминки двічі на тиждень.

Та навіть якщо ви харчуєтеся корисним та займаєтеся спортом, це не привід забувати про регулярні профілактичні огляди. Медики нагадують: попередити завжди краще, аніж лікувати.

«Надто великих обстежень робити не потрібно. Раз на рік варто зробити кардіограму, флюорографію легень, здати аналіз крові та сечі», — каже завідувач відділення кардіології ОКЛ ім. Мечникова Дмитро Чвора.

Отже, правильне харчування, спорт і щорічний контроль у лікаря допоможуть зберегти здоров'я та уникнути важких недуг.

Джерело: Програма "Деталі"
Поділитися: