У Дніпрі відсвяткували 102-гу річницю бою під Крутами

У Дніпрі відсвяткували 102-гу річницю бою під Крутами - фото 1

Відбулося покладання квітів та урочисті пам‘ятні заходи.

Саме 29 січня 1918 року відбулася історична подія, де зустрілись у бою українські козаки та курсанти з російською армією більшовиків, що наступали на столицю Української Народної Республіки – Київ. Цей бій дозволив отримати відстрочку у декілька днів, під час яких були завершені перемовини з підписання Берестейської мирної угоди між урядом УНР та державами Четвірного союзу (Болгарським царством, Австро-Угорською, Німецькою та Османською імперіями). За ним останні визнавали незалежність України, а Австро-Угорщина та Німеччина зобов’язувались допомогти УНР вибити більшовиків-інтервентів зі своєї території, в обмін на постачання українського продовольства.

У Дніпрі відсвяткували 102-гу річницю бою під Крутами - фото 96696

З боку Української Народної Республіки в тому бою взяли участь близько 1065 людей, яких підтримували декілька одиниць бронетехніки. А з боку більшовиків – 3-4 тисячі, за їх мірками, елітних бійців (петроградські та московські червоногвардійці, балтійські матроси). Бій тривав близько п’яти годин. Українські бійці втратили від 27 до 36 людей, а більшовиків загинуло близько 300. Наші солдати відступили до Києва. Крім двадцяти семи студентів, які при відході помилково вийшли на позиції більшовиків. Вони були розлючені великими втратами і вирішили помститись українським бійцям за них – всі 27 полонених були розстріляні без суду та слідства.

У Дніпрі відсвяткували 102-гу річницю бою під Крутами - фото 96706

Сьогодні цей день символізує героїзм та звитягу українського народу.
З нагоди річниці бою під Крутами біля Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Івановича Яворницького зібралися представники обласної та міської влади, духовенства, військові, громадські організації та жителі міста. Вони всі разом вшанували пам'ять і подвиг українських героїв.

“Ми пам’ятаємо про тих героїв, які загинули під Крутами більш ніж 100 років тому. Ми проводимо паралель, аналогію з тими хлопцями, які загинули в 14, 15 і 16 роках. І продовжують гинути на Сході нашої держави”, - розповідає заступник міського голови Дніпра Едуард Підлубний.

А ліцеїст Богдан Д'яченко висловлюється про сьогоднішню річницю наступним чином:

- Такі ж хлопці як я, яким було по 16 років, які вчилися в гімназіях, інститутах. Студенти захищали свою батьківщину від більшовиків, від армії Муравйова. Це як приклад для мене, як правильно чинити.

 

У Дніпрі відсвяткували 102-гу річницю бою під Крутами - фото 96695

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтеся на наш канал в Telegram.

Джерело: Дніпропетровська обласна рада

Реклама