У Дніпрі відкрили мурал ізраїльській письменниці

Открытие мурала - фото 1
Открытие мурала

Зельда на стіні. У Дніпрі на Барикадній відкрили новий мурал. Його присвятили відомій ізраїльській поетесі Зельді Шнеерсон-Мишковській.

Стіну будинку прикрасили портретом письменниці та рядками із її найвідомішого вірша "У кожного є ім’я". Мурал відкрили з нагоди 30-річчя дипломатичних відносин між двома країнами.

«Зельда тут народилась, вона прожила тут 11 років. Вона переїхала до Ізраїлю, аби вже там збудувати нову державу. Вона наша національна поетеса. Тому ідея намалювати її обличчя поблизу будинку, де вона народилась, — лише демонструє, наскільки гарні на сьогодні взаємовідносини між Ізраїлем та Україною, та між Ізраїлем і Дніпром», — сказав надзвичайний та повноважний посол держави Ізраїль в Україні.

«Сьогодні ми повертаємо пам’ять Зельди у ваше місто і Зельду в її місто. Є декілька десятків ізраїльських діячів, які народились і виросли в Катеринославі. Цим муралом ми розпочинаємо проєкт, присвячений вашим землякам, які будували нашу країну», — розповів голова Представництва Ізраїльського культурного центру в області Марк Довев.

Автор стінопису — дніпровський художник "Zdesroy". А от кошти на нього виділили ізраїльське посольство спільно з культурним центром Наті. Ідею підтримали й у мерії Дніпра.

«Варто сказати про те, що це буде знаковим місцем. Це ще одна локація, яка показує істинне обличчя нашого міста. Міста багатонаціонального, міста поліконфесійного, міста, яке стало вітчизною для тих людей, яким це місто зобов’язане своєю славою», — розповів міський голова Дніпра Борис Філатов.

 

Реклама

Реклама