У Дніпрі відкрили фотовиставку про українських жінок-військових

У Дніпрі відкрили фотовиставку про українських жінок-військових - фото 1

Подивитися виставку можна буде до 24 листопада, у будівлі Дніпропетровської облдержадміністрації, яка розташована на проспекті Олександра Поля, 1.

Як повідомив очільник регіону Олександр Бондаренко, виставка називається "Жінки, мир, безпека" і складається з 32 світлин захисниць, які служили або служать у Збройних Силах України. Її приурочили до 20-ї річниці ухвалення Резолюції Ради Безпеки ООН № 1325 "Про рівноправність жінок і чоловіків у процесах встановлення миру".

«В Україні жінки разом із чоловіками захищають незалежність країни та нашу свободу. Нині на Дніпропетровщині — понад 27 тисяч учасників бойових дій та ветеранів АТО/ООС, із них більше тисячі — саме жінки. Їхній внесок у боротьбу за мир важко переоцінити. Мета фотовиставки — не лише показати роль бійчинь в українсько-російській війні. А ще й привернути увагу суспільства та влади до такого важливого аспекту, як покращення становища жінок-військовослужбових», — зазначив голова обласної державної адміністрації.


Серед героїнь фотовиставки є і жителька Дніпропетровщини — ветеранка АТО/ООС Людмила Калініна.

«У 2014 році пішла добровольцем до батальйону “Донбас”. Та залишилася на військовій службі на 4 роки. Спочатку як медсестра, а потім перейшла до розвідки та стала командиром розвідувально-диверсійної роти. Була учасницею Іловайської битви, під час якої зазнала поранення. Потім служила у Нацгвардії. Нині там проходить курс молодого бійця моя молодша донька. Переконана — у Збройних Силах дівчата можуть бути не лише медсестрами. Але здебільшого чоловіки-військові не готові це прийняти», — розповіла Людмила Калініна.


Фотопроєкт утілив "Український жіночий фонд" у співпраці зі Структурою ООН із питань ґендерної рівності і розширення прав і можливостей жінок "ООН-Жінки", парламентерським міжфракційним об’єднанням "Рівні можливості", Офісом віцепрем’єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України та урядовою Уповноваженою з питань гендерної політики (за фінансової підтримки Швеції).

«Із 2014 року ми мали серйозну підтримку військових. Тепер важливо вже нам, громадським діячам та діячкам, підтримати жінок-військовослужбовців, парамедиків, волонтерок. Адже після повернення додому їм потрібно допомогти адаптуватися до мирного життя. Такі заходи, як фотовиставки, неформальні зустрічі з ветеранками, — один із кроків до розробки обласного плану дій із впровадження Резолюції ООН № 1325», — сказала голова громадського руху "Gender Stream" Ольга Полякова.

 


Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що на Дніпропетровщині ветерани АТО/ООС можуть безкоштовно піти на навчання. Освітня програма розповсюджується на автошколи та заклади професійно-технічної освіти.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор

Реклама