У Дніпрі відкрили центр допомоги для жителів Маріуполя

ФОТО: Міська рада Дніпра - фото 1
ФОТО: Міська рада Дніпра

У Дніпрі почав працювати спеціальний центр "Я — Маріуполь", який надає допомогу людям, які були змушені поїхати з Маріуполя через війну.

У Дніпрі відкрили центр для допомоги жителям Маріуполя. У ньому будуть надавати допомогу переселенцям. Про це повідомляє "Міська рада Дніпра".

Дніпровський центр підтримки "Я — Маріуполь" — це спільний проєкт мерій обох міст і перший з п’яти запланованих у різних областях осередків допомоги маріупольцям, чиє місто знищили російські загарбники.

У Дніпрі центр розташований у середмісті — по вул. Воскресенській, 23, у будівлі Центральної міської бібліотеки. Нині тут здатні прийняти близько сотні людей, але найближчим часом планують розширення. Мер Дніпра Борис Філатов наголосив: місто докладатиме всіх зусиль, аби зробити максимально комфортним життя всіх, хто знайшов прихисток чи нову домівку у Дніпрі. Адже єдність зусиль обов’язково приведе Україну до перемоги:

«З першого дня російської агресії Дніпро дуже сильно переживав за Маріуполь, який перший опинився під ударом. Ми з Вадимом (мером Маріуполя Вадимом Бойченком, — ред.) постійно були на зв’язку. Бо всі ми — єдина країна. І маємо допомагати одне одному. Хто б звідки не приїжджав до нас. Ми готові допомогти і Маріуполю, і Краматорську, і Слов’янську, і Харкову — не розділяючи нікого за територіальними громадами», — розказав Борис Філатов.
У Дніпрі відкрили центр допомоги для жителів Маріуполя - фото 219989

ФОТО: Міська рада Дніпра

Очільник Маріуполя Вадим Бойченко, не ховаючи емоцій, згадує 2014-2015 роки, коли його місто приймало в себе переселенців з Донецька. Їхня кількість тоді сягнула 120 тис. людей, яких назвали "новими маріупольцями".

«Ми бачили перед собою мету — стати вітриною відновленого українського Донбасу. І нам вдалося це. Але сталося 24 лютого — війна. Та у нас є велика сім’я — це мери міст, які разом із Маріуполем переживають той біль втрати, який місту завдала армія рф. Яка знищила його на 90%, яка зруйнувала наші будинки і наші життя. Можна забрати все — але віра і надія залишаться. Так само, як і незламний дух маріупольців», — зазначив пан Бойченко.

Крім першої медичної допомоги та забезпечення найнеобхіднішим, у центрі підтримки маріупольцям безкоштовно допоможуть з відновленням документів, пошуком зниклих і поверненням примусово депортованих до рф. Також сприятимуть з пошуком постійної чи тимчасової роботи та проконсультують щодо можливості відшкодування знищеного майна і отримання фінансової допомоги. Аби полегшити стрес від пережитого, маріупольцям пропонуватимуть і допомогу психолога.

«Ми намагатимемося інтегрувати людей в нормальне життя. Як би людина не закривалася в собі, проблема все одно залишатиметься», — наголосила керівниця центру Світлана Штенда.
У Дніпрі відкрили центр допомоги для жителів Маріуполя - фото 219991

ФОТО: Міська рада Дніпра

Надія Астаніна з родиною змогла покинути Маріуполь лише кілька днів тому. Увесь цей час вони перебували на лівому березі, відрізаному від решти міста. Не маючи змоги евакуюватися власним транспортом або бодай дістатися пішки у більш безпечне місце, жінка ухвалила непросте рішення — залишатися, щоб не розлучатися з рідними.

«Багато хто загубив рідних. Від 1 березня у нас був відсутній зв’язок, і ми взагалі не знали, що відбувається. Цілодобово тривали авіаобстріли — люди гинули на очах, і це не перебільшення. Увесь твій світ, все твоє життя руйнується. У нас була одна мета — вижити. Діти питали: «Чи ми помремо?», «Що ми будемо робити?». Але відповіді на це не було», — згадує Надія.

До початку повномасштабного вторгнення росії вона працювала у міській раді Маріуполя, де опікувалася підтримкою переселенців. Тож нині Надія хоче, аби її досвід став корисним маріупольцям вже тут — у Дніпрі.

Усі консультації щодо отримання консультації у центрі "Я — Маріуполь" доступні також за телефонами:

+38 (050) 345 1555

+38 (067) 345 1555.

Час роботи контакт-центру — з 8:00 до 17:00, щоденно, без вихідних.

У Дніпрі відкрили центр допомоги для жителів Маріуполя - фото 219990

ФОТО: Міська рада Дніпра

Раніше ми писали про те, що СБУ затримала двох російських агентів на Дніпропетровщині.

Реклама

Щербачов Андрій
Щербачов Андрій Редактор сайту 34.ua. Більше 10 років пишу у блогах про лондонський Арсенал. Люблю писати про спорт, музику та кіно.

Реклама