У Дніпрі відкрилась виставка старовинних жіночих прикрас

Старовинна прикраса з виставки. Фото: Історична правда  - фото 1
Старовинна прикраса з виставки. Фото: Історична правда

Містяни вже можуть подивитися на виставці, як виглядали старовинні жіночі прикраси.

Історик за фахом, Віктор Векленко вже 10 років колекціонує жіночі прикраси. Чоловік буквально полює за кожним експонатом усім світом. Зараз у його скарбничці – майже тисяча екземплярів. На виставці у Дніпрі представив третину.

«Прикраси – це важливо. Тобто це і статус, це і самовідчуття. Основна прикраса — це намисто. Раніше в неділю всі йшли до церкви. І вже майбутні свати дивились – які прикраси на дівчатах. Якщо дівчинка скромненько прийде без прикрас. То, так, може, у неї приданого немає, може, в неї скриня порожня. І навіщо нам така невістка?» — розповів власник колекції дукачів Віктор Векленко.

Дукачі — це медальйони з монет. Вони були мірилом заможності жінки. Звичайні, релігійні або нагородні. Дозволити собі таке намисто могли не всі, бо найчастіше їх робили зі срібла та золота.

У музеї наголошують: дукачі – це не просто красиво. По них можна читати нашу історію.

«Тут можна дізнатися безпосередньо про взаємовпливи етнографічних регіонів, можна дізнатися про історію, про культуру 18-20 сторіччя. І таким чином дати собі відповідь про такі нагайні питання стосовно традицій, стосовно впливів, взаємовпливів», — сказав мистецтвознавець Музею українського живопису Володимир Маліков.

Виставка працюватиме до 10 жовтня. З 11-ї до 19-ї години. Вхід вільний.

Реклама

Раніше ми писали, що у Дніпровському театрі драми і комедії розпочався фестиваль сучасного українського театру.

Реклама