У Дніпрі в лікарні ім. Мечникова пройшла конференція з трансплантології

У Дніпрі в лікарні ім. Мечникова пройшла конференція з трансплантології - фото 1

За півтора року в Україні провели понад сто пересадок нирок, печінки, кісткового мозку і навіть серця. Це більше, ніж за увесь час незалежності, — кажуть експерти.

Провідні трансплантологи з усієї області зібралися у лікарні ім. Мечникова, щоб обговорити проблему донорства і законодавчі зміни. Щоб лікарі не боялись працювати, Верховна Рада змінила Кримінальний кодекс. А для пацієнтів створили єдину державну базу, яка шукає не тільки донорів, а й встановлює збіг. Тільки за офіційними даними щороку в Україні 5 тисяч осіб потребують трансплантації.

Реклама

«Дуже важлива тема. Лише на Дніпропетровщині 600 пацієнтів потребують пересадки нирок, сьогодні законодавство не дає лікарям можливість працювати, а нашим хворим одержувати надійну допомогу, це треба привести в нормальний ритм», — говорить генеральний директор ОКЛ ім. І. Мечникова Сергій Риженко.
«Дуже показово, що це розпочинається саме з Дніпропетровської області. Такі конференції дадуть такий потужний поштовх для саморозвитку цього напрямку медицини», — каже перший заступник голови обладміністрації Володимир Орлов.

 

Реклама