У Дніпрі в інфекційну лікарню закупили нове обладнання для боротьби з коронавірусом

18 березня, 21:47
У Дніпрі в інфекційну лікарню закупили нове обладнання для боротьби з коронавірусом - фото 1

Медики раз на два дні проходять тренінги з надання допомоги пацієнтам з ознаками коронавірусної інфекції.

Якщо дніпряни захворіють коронавірусом їх відвезуть до 21-ї міської лікарні. Вона — опорна медустанова. Як зараз працює лікарня? Закуповують туди необхідне обладнання? Дізналися у генерального директора лікарні Миколи Турчин.

Чи готові лікарі до можливого спалаху вірусу і чи створені для них необхідні умови? Спецодяг, маски?

«Лікарі 21-ї міської лікарні, як і медичні сестри і решта медперсоналу лікарні, готові до випадків коронавирусної інфекції. Проводяться тренінги, проводяться семінари, навчання, розробляються маршрути пацієнтів з відпрацюванням на місці. Фактично на ношах заносять пацієнта і кожен чинить так, як повинен. Відпрацювання проводиться через день. Наразі йде спрацювання бригад, інших лікарів медичного персоналу, які будуть приїжджати до нас в лікарню, якщо нам не вистачить нашого персоналу. У нас зараз в лікарні 180 ліжок, з них 6 — реанімаційні. Якщо знадобиться, лікарня може розширити кількість ліжок до 200. Максимально — до 250 при залученні додаткових приміщень».


На сьогодні, що вже закупили для лікарні і за які гроші?

«Хочу сказати спасибі меру нашого міста Борису Філатову і міському виконкому, які виділили 98 млн гривень для того, щоб провести профілактичні заходи щодо недопущення виникнення короновірусної інфекції в нашому місті, так і для постачання нашої лікарні першорядним необхідним медичним обладнанням. Це і апарати штучної вентиляції легенів, і рентген апарати, і портативні. А також для того, щоб ми могли закупити дезинфікуючі кошти, засоби індивідуального захисту, медикаменти і все, що нам необхідно для боротьби з цим захворюванням».

У соцмережах з'явилося відео з 21 лікарні. Санвузол і матраци в палатах. Прокоментуйте відео, чи дійсно в лікарні такі жахливі умови?

Так, було таке відео. Відділення, яке показали — одне таке. Відділення 1935 року побудови. Там проводився тільки поточний ремонт. Звичайно, потрібно якийсь новий будинок, щоб воно виглядало нормально. Наразі ми маємо те, що маємо. Але те, що є в цьому відділення — все відповідає санітарно-гігієнічні нормам і правилам. Матраци мають такий колір після обробок в нашій дезинфікуючій камері. Як ви розумієте, наша лікарня інфекційна, після кожного пацієнта матраци, як і постільна білизна, обробляється. Зокрема в дезкамері і дезинфікуючими розчинами. Тому вони змінюють первинний вигляд і зрозуміло, що він не дуже добре виглядає. Але те, що показали — перебільшено. Принаймні, кварцові лампи та інше обладнання там працювало. З цього боксу інфекція нікуди не виходила. Каструля, яку показали — не унітаз. А та велика ємність з дезинфікуючим розчином — в ній замочується захисний одяг співробітників.

Підготовлено всі комунікації для спецобладнання, наприклад, для апаратів штучної вентиляції легенів?

Завдяки міському виконкому, з завтрашенего дня ця проблема буде вирішена. Стоки нашої лікарні будуть знезаражуватися. Для цього зроблено утройство, яке і буде це робити. Також буде проведено посилення електромережі наших відділень, для того, щоб устаткування, яке поставлено в наше відділення, змогло працювати безперешкодно.
Крім того, завдяки рішенню міського виконкому, ми проводимо договірні процедури, так звані укорочені процедури, які дозволяють швидко проводити закупівлю необхідного обладнання. Це будуть 35 апаратів штучної вентиляції легенів: п'ятнадцять високого класу, п'ятнадцять середнього класу і п'ять портативних. Уже зараз на 44 млн гривень ми провели договірні процедури і ми очікуємо поставку рентген апарату, апарату ультразвукової діагностики, засобів індивідуального захисту, медикаментів і дезинфікуючих засобів.
Хочу пояснити, що така сума виділена не особисто для нашої лікарні. На неї також будуть закуплені дизрозчини і спеціальні розпилювачі, які дозволять збеззаражувати приватний і державний трансорт.

 

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: