У Дніпрі з нагоди Дня пам'яті жертв Голокосту запалили свічки, провели екскурсії та лекції

27 січня, 15:16
У Дніпрі з нагоди Дня пам'яті жертв Голокосту запалили свічки, провели екскурсії та лекції - фото 1

Згадували жертв розстрілів, які відбулися 80 років тому в Бабиному Яру в Києві.

Запалили шість свічок в пам'ять про шість мільйонів загиблих. У Дніпрі згадували жертв Голокосту. Міжнародний день їх вшанування щорічно припадає на 27 січня. Саме тоді у 1945-му солдати першого українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті.

Сьогодні у культурно-діловому єврейському центрі провели не лише офіційну церемонію, а й екскурсії та лекції. Згадували жертв розстрілів, які сталися 80 років тому в Бабиному Яру в Києві. А ще — масові переслідування та спалювання євреїв.

«Для нас пам'ять — не тягар, для нас пам'ять — це інструкція до дії. Для нас, ізраїльтян, пам'ять про Голокост — це необхідність зміцнювати нашу країну. Ми захищаємо себе, своє минуле, своє майбутнє. Ми відповідаємо за весь єврейський народ», — розповідає Марк Дове, перший секретар посольства держави Ізраїль в Україні.

Вшанувати пам'ять загиблих приїхали гості з різних куточків України і навіть із закордону. Зокрема голова Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччини. Він зазначив, що саме до таких жахливих наслідків призвів расизм.

«Досвід єврейського народу дуже важливий у плані боротьби за державність, в посиленні армії, і пам'яті про жертв, історичної пам'яті. Якщо не захищати рідну землю, то можна втратити найцінніше — людей», — ділиться вчителька історії з Донеччини Олена Корінєва.
«Бути тут і звертатися до вас — це зовсім непросто для мене. Мені дуже соромно за варварські злочини, які німці вчинили саме тут, в Україні, під час окупаційного режиму в Другій світовій війні. В Україні було вбито півтора мільйона євреїв, більшість — через масові розстріли», — розповідає Штефан Кайль, голова Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина.

 

Поділитися: