У Дніпрі урочисто підняли кримськотатарський стяг

26.06.2020, 14:05
У Дніпрі урочисто підняли кримськотатарський стяг - фото 1

Зроблено це на честь Дня національного прапору кримських татар, про який ми повідомляли раніше.

Це свято відзначається з 2010 року. Захід був організований на прохання діаспори.

Кримськотатарський прапор був затверджений на Курултаї у 1917 році.
З початком окупації Росією українського Криму й посиленням репресій щодо корінного населення півострова головні заходи Дня національного прапору кримських татар відбуваються на материковій Україні силами кримськотатарських громадських організацій за підтримки та координації Меджлісу кримськотатарського народу.

«У світлі подій останніх років це свято — день об’єднання усіх кримських татар: і тих, хто зараз у Криму, і тих, хто перебуває на материковій частині України. Я дуже радію, що нас підтримують. Блакитний колір на прапорі символізує чистоту. “Тамга” у верхньому лівому куті — символ влади та перекладається, як "підпис" або "печатка"», — розповів представник "Земляцтва кримських татар у Дніпрі" Ділявер Абдуллаєв.

 


Нагадаємо, раніше ми розповідали про свята та пам'ятні дні цього тижня. Серед них був і День національного прапора кримських татар.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Джерело: Дніпровська міська рада
Поділитися: