У Дніпрі ухвалили бюджет на 2022 рік: ексклюзивне інтерв'ю Бориса Філатова

Фото: Дніпровська міська рада - фото 1
Фото: Дніпровська міська рада

Сьогодні у Дніпрі ухвалили міський бюджет на наступний рік. У студії "Деталей" на 34 телеканалі мер Дніпра Борис Філатов прокоментував головний кошторис міста.

Міський голова Борис Філатов у студії “Деталей” відповів на запитання щодо ухвалення бюджету на 2022 рік.

— Чи задоволені бюджетом на 2022 рік?

— Насамперед, чому бюджет міста виріс. І те, про що ми говорили на брифінгу. Чому взагалі ми заходимо із такими показниками? Після того, як ми підписали в межах конгресу регіональної влади меморандум, центральний уряд зобов'язався підняти відрахування від ПДФО на 4% для територіальних громад. І відповідно, окрім цього, ми вели дуже довгу дискусію політичну щодо акцизу на пальне, на коефіцієнти із землекористування. Це нам зараз дозволило збільшити дохідну частину бюджету майже на третину. В умовах газової війни з Росією, енергетичної кризи у нас дуже зростають витрати. Але в принципі щодо бюджету 2022 року — за процедурою його прийняття я відчуваю хороший оптимізм такий, і я вважаю, що дуже багато правильних речей буде зроблено найближчим часом у місті.

— Як можна охарактеризувати кошторис наступного року? Це буде бюджет розвитку чи бюджет проїдання?

— Це збалансований бюджет насамперед. Звісно, ми направили великі суми, більші, ніж цього року, на соціальні програми. І це правильно, тому що люди потребують допомоги, і я ніколи не вважаю, що спрямовані на соціальні програми гроші — це програми проїдання. Ми заклали суму, яка перевищує понад 700 мільйонів, на благоустрій та на капітальне будівництво на наступний рік. Це те, про що говорив мій заступник із фінансів. Це і парки, і дороги, і реконструкція. Дійсно, дуже багато в місті зараз робитися, і люди бачать це на власні очі. Тому бюджет збалансований, і він враховує всі інтереси міського господарства щодо всіх його галузей.

— На скільки бюджет наступного року відрізняється від 2021 року? Куди збільшили витрати, а куди урізали?

— На благоустрій та капітальне будівництво ми заклали 2,8 мільярда. Це на 700 мільйонів більше, ніж цього року. На транспортну галузь — 1,5 мільярда, це більше на 300 мільйонів. Фінансування житлового господарства збільшили на 670 мільйонів. Соціальну сферу — на 100 мільйонів. Найбільша стаття фінансування — на гуманітарну сферу. Це школи, дитячі садки, молодіжна політика. Ми спрямовуємо туди близько 6 мільярдів гривень. Такого бюджету ми ніколи не мали, бюджет під 18 мільярдів. З них власні доходи — це 14,4 мільярда, і фактичні доходи, які ми прогнозуємо наступного року, зростають на 3 мільярди.

— Після кожного візиту до Києва ви розповідаєте, що вам доводиться воювати майже за кожну копійку. Що ви відвоювали на дніпрян на наступний рік?

— Перша ситуація — це субвенція на будівництво метро. Ми провели дуже переконливі переговори з Міністерством фінансів, з Кабінетом Міністрів, з депутатським корпусом. Цього року субвенція на метро буде, зокрема, підвищена і піднята до 370 мільйонів. Крім цього, за сприяння Асоціації міст України, нам вдалося відстояти акциз на паливо, відстояти коефіцієнти землекористування. Після ситуації, пов'язаної з місцевими виборами, коли по всій країні, не лише у Дніпрі, загострилися відносини між місцевим самоврядуванням та центральною владою. Зараз ми вийшли на дуже гарний і конструктивний діалог, і в умовах військової агресії та економічної кризи, тієї ж газової війни з Росією, проблем, пов'язаних з енергетикою, центральна влада знайшла всі можливості для того, щоб урахувати інтереси місцевого самоврядування. Дніпро — місто багате, місто працьовитих людей, тому у нас хороші показники. Такі показники пов'язані не тільки з бюджетною дисципліною, а з тим, що в нас рівні правила для бізнесу. Ми навели лад у сфері землекористування, провели аудит.

— Під час обговорення підготовки бюджету, які питання були найбільш суперечливими?

— Сесія пройшла за пів години. Депутати проголосували, за рідкісними винятками, за бюджет одноголосно. Але це не говорить про те, що ми не обговорювали бюджетних питань. Учора була погоджувальна рада, депутати ставили запитання. Бюджетний процес є дуже складним. Це не просто зайшли до зали та натиснули кнопку. Усі розпорядники коштів, профільні департаменти — вони захищали свої бюджети. Ба більше, я зажадав захищати не лише бюджети, а й штатні розклади. Обговорення бюджету йшло відкрито, були бюджетні слухання в Ситуаційному центрі. Всі мешканці територіальної громади могли взяти участь дистанційно у цій відеоконференції та поставити запитання.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама