У Дніпрі тренується ветеранська збірна України з баскетболу на візках

Фото: ДніпроОДА - фото 1
Фото: ДніпроОДА

У Дніпрі ветеранська збірна України готується до міжнародних змагань "Ігри Воїнів". Учасники АТО/ООС, які мають інвалідність, грають у баскетбол на візках. Перемоги хлопцям побажав під час відкритого тренування заступник голови Дніпропетровської ОДА Іван Начовний.

«Раді приймати збори учасників "Ігор Воїнів" на Дніпропетровщині. Спорт – чудова реабілітація для бійців, які втратили здоров’я на війні. Серед учасників збірної є і три хлопці з нашого регіону. Вся область вболіватиме за команду», – сказав заступник голови облдержадміністрації Іван Начовний.
«Спочатку хлопці захищали нашу країну на передовій, тепер представляють Україну в спорті. Бажаємо їм перемоги в Орландо. Віримо, що вони привезуть "золото"», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Баскетбол на візках майже не відрізняється від звичайного. Така ж ширина поля та висота кільця. Головне для цього виду спорту – ідеально гладка поверхня.

«Спортивна реабілітація для військових – це чудовий спосіб відволіктися. Вони спілкуються один з одним, не сидять вдома. Баскетбол на візках потрібно розвивати в Україні. Він тренує абсолютно всі м’язи» – вважає координаторка «Ігор Воїнів» в Україні Оксана Горбач.

Загалом у ветеранській команді з баскетболу 23 учасники. Один з них – Віктор Легкодух. Він був у зоні АТО/ООС пів року. У 2014-му отримав тяжке поранення. З того часу – на візку.

«Ми вже звикли працювати в команді. Тут, як і на війні, потрібно прикривати один одного», – поділився майор ЗСУ Віктор Легкодух.

На "Іграх Воїнів" національна збірна змагатиметься у 12 видах спорту. У команді – 40 ветеранів.

«Я намагаюсь розвиватись у всіх видах спорту. У баскетболі вже три місяці. Ще займаюсь штовханням ядра, метанням диску. Хоч і маю поранення лівих руки та ноги, контузію, головне – бути поруч, підтримувати своїх побратимів», – розповів ветеран Олександр Маковей.

"Ігри Воїнів" ­– міжнародні спортивні змагання військових, що травмувались під час бойових дій. З 12 до 22 вересня в місті Орландо в США українська збірна вперше боротиметься за перемогу з 8 командами країн світу.

Реклама

Реклама