У Дніпрі святкують День йоги

21.06.2020, 17:12
У Дніпрі святкують День йоги - фото 1

Вона допомагає віднайти духовну рівновагу та зміцнити тіло.

Щороку 21 червня прихильники йоги відзначають міжнародне свято. Проводять заняття на свіжому повітрі і влаштовують масштабні заходи, які тривають не один тиждень. Слухають лекції, роблять вправи та медитують. Як цьогоріч пройде День йоги — дізнавалася Наталія Пономаренко.

Січеславська набережна. Сьома година ранку. Тут зустрічають сонце ті, для кого йога — спосіб життя. На заняття прийшов і Влад. Хлопець працює у цирку повітряним акробатом. Під час карантину намагається тримати себе в тонусі.

“Треба зрозуміти, як правильно робити вправи, як правильно дихати. Тут дихання дуже важливе”, - пояснює Владислав Сахаров.


А ось 14-річна Ганна на йогу прийшла вперше. Каже, було нескладно, адже займається повітряною гімнастикою. До того ж атмосфера сприяла.

“Вдома не займаюся, бо немає такого настрою, як в групі. Тому що ти робиш один, можеш щось недоробити, полінуватися, і вдома зазвичай Інтернет є - лежиш, відпочиваєш. А на тренування ходиш і бачиш, що всі роблять і тобі хочеться цим більше займатися”, — розповідає Ганна Вельдиманова.


Тренер Аліна займається йогою два роки. Ділиться, коли їй запропонували викладати — погодилася одразу. Усі заняття проводить безкоштовно. Дівчина показує вправи для початківців. Та зізнається, навіть поза лотоса — не така вже і легка. Адже у неї потрібно поринути не лише тілом, а й думками.

“Коли ти робиш динамічну гімнастику і правильно витягнення, тобто отримуєш заспокоєння розуму – ніколи тобі думати про те, що буде завтра, що буде через годину. Тому що ти думаєш те, щоб зробити зараз це правильно, контролюєш своє тіло і заспокоюєш свій розум”, – каже Аліна Рубець.


Йога – не спорт і не релігія. Так кажуть усі, хто нею займається. Вона допомагає віднайти спокій, розслабитися або навпаки – зарядитися енергією. Фізично – сприяє відновленню опорно-рухового апарату, м'язів, сухожиль і суглобів. Налагоджує роботу внутрішніх органів.

Перший Міжнародний день йоги провели 2015-го року. Відтоді його святкують і у Дніпрі. Влаштовують лекції та масштабні заняття на свіжому повітрі. Та от цьогоріч усе пройде онлайн.

"Ми влаштовували навіть двотижневі заходи, коли щодня йшли кілька відкритих занять. На які приходили люди, займалися, абсолютно безкоштовно. Ми проводили відкриті лекції. В цьому році, дійсно, з нагоди карантину ми не вважаємо правильним збирати велику кількість людей разом. Тому що це все-таки ризик для здоров'я”, - сказав інструктор Української федерації йоги Роман Шаповал.


Онлайн-марафон вже розпочався. Триватиме він до 25 червня. Протягом цього часу люди будуть займатися йогою і викладати ефіри у соцмережах.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: