У Дніпрі створили перший трамвайний аудіогід

У Дніпрі створили перший трамвайний аудіогід - фото 1

Cтародавні мости, палаци та зникле озеро у центрі міста. Годинна онлайн-екскурсія лише за вісім гривень. У Дніпрі з’явився перший трамвайний аудіогід промзоною.

Він розповідає різноманітні історії про куточки міста, якими курсує 5 трамвай. Як вдалося зробити онлайн-екскурсію та як вона працює — далі.

Аби прослухати аудіоекскурсію, треба прийти на кінцеву зупинку "Транспортний університет". Сісти на 5-й трамвай і купити квиток.

Далі потрібно зайти на сайт або скачати спеціальний додаток. Вмикаємо геолокацію, вона відстежує ваше місце перебування і знаходить потрібну аудіодоріжку. Надіваємо навушники, натискаємо плей — і насолоджуємось історією про місто.

Запис триває годину. Його поділено на розповіді, що перемикаються на кожній зупинці. Авторка і сценаристка Олександра зізнається: найбільше часу витратила, аби зібрати всі історичні факти.

«Ми спочатку зібрали "скелет" про те, що 100% хочеться розповісти. Я виходила на істориків-екскурсоводів і щось уточнювала. Ми хотіли розповісти найцікавіше, щоб це були не просто дати і будівлі, а якісь цікаві історії, які допоможуть відчути місто», — розповіла авторка аудіогіду Олександра Перепелиця.

А доповнити текст треба було ще й гарними знімками. Їх робив товариш Олександри.

«Я займався візуальною частиною і аудіодизайном. Після цього я записував і обробляв аудіо, потім виставляв точки, прив’язував до карти, щоб додаток працював коректно», — сказав дизайнер-розробник аудіогіда Ігор Дурнєв.

Над проєктом розробники працювали пів року. На все витратили близько чотирьохсот доларів, які отримали грантом.

«Потрібно показати місто з різних боків, а проїзжаючи маршрутом п’ятого трамваю, можна побачити різні етапи розвитку міста, що тут не тільки заводи та індустріалізація. Головна ціль — мотивувати людей дослідити місця, в яких вони живуть», — пояснила авторка аудіогіда.

Розробники запевняють: уже планують аудіогід і на інші маршрути Дніпра.

Реклама

Читайте також: у Дніпрі реконструюють дитячу лікарню № 5.

Реклама