У Дніпрі створено перший великий мікрорайонний комітет

22 травня, 12:37
У Дніпрі створено перший великий мікрорайонний комітет - фото 1

Міська рада вперше після повернення повноважень зареєструвала великий мікрорайонний комітет.

Ним став орган самоорганізації населення "Тополя-1", який об’єднав понад 3,5 тисячі мешканців усього житлового масиву. Раніше створенням мікрорайонних комітетів займалися районні у місті ради.

«Із 2020 року у Дніпрі більше не формуватимуть районних рад. Люди на місцях краще розуміють проблеми та потреби території, на якій мешкають. Саме тому потрібні органи самоорганізації населення. Компетенція ОСББ закінчується стіною будинку, а органи самоорганізації населення дозволяють об’єднуватися у будинкові, вуличні, квартальні, мікрорайонні комітети і вирішувати питання благоустрою територій, де вони мешкають. У місті вже є інші органи самоорганізації населення: найменший охоплює 16 квартир, найбільший — 32 багатоквартирні будинки. ОСН можуть отримати 14 повноважень (відповідно до законодавства), серед яких, наприклад, контроль за наданням послуг ЖКГ, допомога школам, допомога малозабезпеченим тощо. На ті повноваження, які міська рада передаватиме органам самоорганізації населення, відповідно надаватиметься й фінансування», — зазначила депутатка Дніпровської міської ради, членкиня постійної комісії міської ради з питань бюджету, фінансів і місцевого самоврядування Анжеліка Пилипенко.


Аби створити мікрорайонний комітет "Тополя-1", було проведено 20 зустрічей і загальних зборів. Робота тривала пів року.

«Цей ОСН має усі можливості запрацювати найближчим часом. Адже тепер вони мають розробити своє положення. Спеціалісти профільного відділу міськради консультуватимуть їх, ми надаємо методичну допомогу. У кого є мета самоорганізуватися та створити ОСН у своєму мікрорайоні — можуть звернутися до відділу з роботи з органами самоорганізації населення за телефоном +38 097 58 10 732 у робочі часи або через сайт “Простір самоврядування”. Ви маєте розуміти, що створення ОСН — це кропітка робота, яка подекуди займає від 2 до 6 місяців. Ви маєте зібрати ініціативну групу, звернутися до нас і ми вас проведемо від самого початку до успішної роботи комітету», — каже спеціаліст відділу з роботи з ОСББ, ОСН і ЖБК Дніпровської міської ради Владислав Макарець.


Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі у 2019 році створили 65 нових ОСББ. А всього в місті налічується близько 1 113 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та 385 житлово-будівельних кооперативів.

Також у Дніпропетровській області за 2019 рік створили 234 ОСББ. Таким чином, самоврядування було введено в 263 багатоповерхівках.

А ще у 2019 році ОСББ та ЖБК Дніпропетровської області взяли майже 500 "теплих" кредитів. Це понад 90 мільйонів гривень від держави.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Источник: Дніпровська міська рада
Поділитися: