У Дніпрі синоптики розповіли, яка буде погода наступного тижня

У Дніпрі синоптики розповіли, яка буде погода наступного тижня - фото 1

17-го травня планету на добу накриє магнітна буря — так званий спалах на Сонці.

Спека до 28-ми градусів та грози. Погода на Дніпропетровщині вже майже літня, - говорять метеорологи. Хоча, на календарі все ще весна. Рослини цвітуть. Зараз якраз зоряний час сакури та бузку. А що там, до речі, із зорями? Бо, як кажуть науковці, одна з них – готує жителям планети сюрприз. Який ? І що прогнозують синоптики на тиждень прийдешній?

Посеред травня у нас — літні грози. Синоптики кажуть — їх із легкістю можна розпізнати: дощі хоч і проливні, однак тривають недовго.

Дощову погоду цього тижня, як і попереднього, нам принесли циклони. Звідси й на кілька градусів нижча за норму температура, пояснюють метеорологи. Проте весняний настрій вона не псує, запевняють містяни. Навколо все цвіте і пахне. Як-от, наприклад, сакури.

А от квіти бузку приваблюють людей не лише своєю красою, а й народними традиціями і передбаченнями. Їх існує багато. Та одне з них — знає чи не кожен.

Тим часом синоптики вже сподіваються на прихід метеорологічного літа. Незабаром середньодобова температура має перейти у +15 градусів.

"Понеділок-вівторок, можливі короткочасні дощі, деяке зниження температури. Хоча, знову ж таки, не відчутне: 8-13 вночі, 23-28 вдень. Потім вже буде підвищення температури", - говорить начальник регіонального гідрометцентру Василь Гринчак.

Так само як у нас, на Землі, погоду визначають і у космосі. От тільки там науковці звертають увагу зовсім не на тиск, температуру чи швидкість вітру. Мають інші параметри, кажуть фахівці.

"Це сонячне і космічне або галактичне випромінення. Ну, а крім того, є ще потоки магнітних полів, є збурення гравітаційні. За Сонцем слідкують, враховують всі оці цикли, все при прогнозі погоди", - пояснює завідувач кафедри проєктування та конструкції літальних апаратів ДНУ ім. О. Гончара Василь Шевцов.

А прогнози з космосу для нас поки невтішні. 17-го травня планету на добу накриє магнітна буря — так званий спалах на Сонці. Тож якщо не маєте важливих справ – ліпше перепочиньте вдома. Тим паче найближчими днями погода буде дощова.