У Дніпрі силовики стали донорами крові для поранених з фронту та онкохворих

31 січня, 18:20
У Дніпрі силовики стали донорами крові для поранених з фронту та онкохворих - фото 1

У Дніпрі збройні сили України, нацгвардійці та рятувальники долучилися до волонтерської акції та здали кров для поранених з фронту та онкохворих.

Деталі у сюжеті кореспондента 34 телеканалу.

Олександр — військовослужбовець Нацгвардії України. А ще донор із досвідом. Кров здавав більше 20 разів.

“Дійсно, є ряд моментів, які треба виконувати: не вживати алкоголь за 2-3 дні, за годину до цього не палити. Вчора сказали – треба їхати. А я завжди готовий”, — розповідає військовослужбовець Александр Москаленко.


Сьогодні Олександр разом із побратимами здає плазму крові. Саме із неї виготовляють препарат "Альбумін", який необхідний пацієнтам з онкологією, опіками чи бойовими пораненнями.

"Це, по-перше, очищення організму кожного військовослужбовця. По друге, визнання аналізів для того, щоб знати, що ти здоровий за всіма параметрами. І по третє, звичайно, одна плазма – це одне врятоване життя", — ділиться Вадим Макаренков, заст. начальника управління по роботі з особовим складом Нацгвардії України.
"Плазма — це рідка частина крові, в якій дуже багато різних білків, фракцій, імуноглобуліни. І плазма є єдиним джерелом для виготовлення препаратів крові. Донори здають у нас від 650 мл плазми, це фізіологічна доза. Максимальна доза — 800 мл”, — пояснює Ксенія Посунько, головна лікарка обласного центру заготівлі та переробки плазми.


На відміну від цільної крові, плазму можна здавати частіше: кожні два тижні. Для Дарини це вже друга процедура від початку року. Дівчина працює у ДСНС.

“Ні, це не боляче. Я бажаю усім долучатися до донорства, приходити і не боятися нічого”, — розповідає фахівець сектору зв'язків зі ЗМІ ГУ ДСНС в області Дарина Цуркань.


Сьогодні у центрі зібрали більше 30 літрів плазми крові. Вона знадобиться пацієнтам військового шпиталю, обласного кардіоцентру та дитячої клінічної лікарні.

Людмила Литвиненко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтесь на наш канал в Telegram.

Поділитися: