У Дніпрі щотижня дорожчають яйця

22 січня, 18:10
У Дніпрі щотижня дорожчають яйця - фото 1

Експерти кажуть – все через неврожай пшениці і те, що взимку кури несуться менше.

Олена ділиться своїм фірмовим рецептом омлету, який складається з яєць, заморожених овочів, приправ і чогось м’ясного.

«Ковбаски ми кладемо, після чого ми починаємо забивати яйця, щоб вони містилися між ковбасками. Тоді буде такий великий і омлет, і яєчня», - розповідає жителька Дніпра Олена Габайдуліна.
Каже, помітила, що її сніданок з кожним тижнем обходиться все дорожче.

«Ну, я можу сказати, що ми з чоловіком в день близько 5 яєць з'їдаємо. І ось останнім часом дуже помітно збільшила вартість яєць», - продовжує Олена.


Та яка б ціна не була, яйця все ж купуватиме, бо дуже їх любить. А от Віктор Володимирович сьогодні дозволити їх собі не зміг - подивився на вітрину з цінниками та пішов без товару. Десяток яєць коштує вже майже 40 гривень. І це ще не межа. Ціна зростатиме і надалі, кажуть у супермаркетах. Все залежить від того, яку вартість виставлять постачальники. А постачальники збільшують ціну, бо є кілька причин. Економісти кажуть, перша – це великий попит на яйця. Друга – поганий врожай пшениці. І є ще валютна причина.

«Яйця у нас, так би мовити, експортно-орієнтований товар, як і курятина. Дуже багато поставляється в країни Африки. І орієнтований на євро. Курс євро зростав - росла ціна», – пояснив економічний експерт Михайло Крапивко.


Та вже ближче до весни, прогнозують експерти, яйця на полицях супермаркетів трохи подешевшають. Кардинально ситуація може змінитися аж восени, після збору нового врожаю.

Поділитися: