У Дніпрі СБУ блокувала продаж персональної бази даних громадян

У Дніпрі СБУ блокувала продаж персональної бази даних громадян - фото 1

Співробітники Служби безпеки України з’ясували, що на одному зі спеціалізованих хакерських форумів невідомий пропонував придбати базу даних, яка за багатьма ознаками співпадала з інформацією, що зберігається в автоматизованій інформаційно-телекомунікаційній системі "Державний реєстр виборців".

Оперативники спецслужби з’ясували особу зловмисника та прийшли до нього з обшуком. Під час нього правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з потенційними доказами протиправної діяльності.

У Дніпрі СБУ блокувала продаж персональної бази даних громадян - фото 138615

З’ясовуються всі обставини злочину та коло "клієнтів", які придбали персональні дані виборців. Триває досудове розслідування кримінального провадження за ст. 361-2 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання від 525 з половиною тисяч гривень штрафу до 5 років позбавлення волі.

У Дніпрі СБУ блокувала продаж персональної бази даних громадян - фото 138616

Нагадаємо, раніше на Дніпропетровщині СБУ викрила групу проросійських Інтернет-"тролів". Регіональний осередок всеукраїнської мережі "тролів" розповсюджував через соцмережі матеріали, які могли вплинути на виборчий процес, та закликали до порушення територіальної цілісності України.

Реклама