У Дніпрі рятують немовля із складною патологією

09.11.2020, 18:27
У Дніпрі рятують немовля із складною патологією - фото 1

Два дні тому жінка із підтвердним тестом на ковід народила хлопчика. Виявилося – у нього гастрошизис – тобто шлунок вивернутий назовні. Малюка негайно прооперували, попереду в нього ще одна операція та довга реабілітація. Які шанси на одужання та як почуває себе породілля?

Перейми у 22-річної Катерини розпочалися в суботу. За кілька годин її стан погіршився, бо має підтверджений коронавірус. Із П’ятихатського району її негайно привезли до Дніпра.

Прийняли Катерину в Мечникова. Того самого дня і зробили кесарів розтин.

«Зустріли мене швидко, швидко прооперували, якісно», — розповідає породілля Катерина.
«Починалася пневмонія, і лікарі не стали чекати, поки буде розвиватися тяжке захворювання, зробили кесарів розтин», — ділиться Сергій Риженко, генеральний директор ОКЛ ім. І. Мечникова.

У Каті народився хлопчик, але зі складною фізичною патологією.

«На 19 тижні ми дізналися, що моя дитина має порок черевної порожнини», — продовжує Катерина.

Одразу після народження малюка відвезли до центру матері та дитини імені Руднєва. Це єдине місце на всю область, де лікують гастрошизис.

«Гастрошизис — це дефект передньої черевної стінки і вміст черевної порожнини виявляється зовні», — повідомляє Олександр Романенко, дитячий хірург медичного центру матері та дитини ім. М. Руднєва.

Перша операція пройшла вдало, кажуть лікарі. Дитині вже частково заглибили кишечник. Цього тижня спробують повністю відновити його травну систему.

«Реально все виправити. Це буде звичайно непросто. Дитині в подальшому буде потрібна реабілітація», — розповідає Олександр Романенко, дитячий хірург медичного центру матері та дитини ім. М. Руднєва.

Майже рік дієт, фізичних вправ та лікування. Така хвороба трапляється в однієї дитини на 10 тисяч новонароджених. А це – доволі часто, кажуть медики. І раз на три місяці проводять подібні операції.

Поділитися: