У Дніпрі руйнується фасад багатоквартирного будинку

Огорожа біля аварійного будинку - фото 1
Огорожа біля аварійного будинку

Проходила повз будинок і раптом — гуркіт! Буквально під ноги жінці з дитиною прилетіла частина цеглини від декору на фасаді. Ще 30 сантиметрів — і каміння зачепило б капюшон дитячого візочка! Ця історія вмить розлетілася всіма інтернет-ресурсами міста.

Кам'яні брили з фасаду 88-го будинку, що на проспекті Яворницького, сиплються вже понад п'ять років.

Руйнується цегла архітектурних скульптур, оздоблення балконів і самі підвіконня. Не помітити аварійність будови складно! Брили з центрального боку валяться буквально під ноги перехожим.

Чіткої відповіді, коли саме відреставрують фасад, від департаменту житлово-комунальних послуг наші журналісти так і не отримали.

А поки комунальники лише відписуються, єдине, що відділяє людей від небезпеки, — звичайний скотч, яким перемотали будову на заїзді у двір. Із серйознішого — аварійна смугаста огорожа.

Над вікнами першого поверху комунальники встановили спеціальну решітку, аби та затримувала каміння. І так уздовж частини центрального фасаду.

Багатоповерхівка перебуває на балансі комунального підприємства. Головний інженер компанії певнить: аварійна бригада зі скалолазами неодноразово виїжджала на місце. Начебто збивали каміння.

«Ми написали листа до департаменту для виділення коштів для ремонту фасадної частини цього будинку. Відповідь департаменту — грошей немає», — каже головний інженер комунального підприємства Олег Морозюк.

Аби усунути проблему, потрібно демонтувати старе оздоблення і наново облицювати фасад. Обіцянок на цей рік чиновники не дають. Кажуть: у такому стані — половина центральних багатоповерхівок. І є ситуації критичніші! Тож поки з'являться гроші на реставрацію — ходити проспектом Яворницького треба обережно, неодмінно дивлячись угору.

Реклама

Реклама