У Дніпрі розповіли, із чим пов'язані довгі черги у виборчих комісіях

26 жовтня, 19:30
У Дніпрі розповіли, із чим пов'язані довгі черги у виборчих комісіях - фото 1

На минулих місцевих виборах, у 2015 році, на підрахунок голосів витратили 3 дні. У комітеті виборців кажуть: цьогоріч на це піде більш ніж тиждень. А крайнім терміном називають 6 листопада.

На швидкі результати виборчих перегонів очікувати не варто. Про це кажуть у комітеті виборців. До територіальної комісії Дніпра поки що тільки завозять протоколи та бюлетені з інших дільниць. Та і рахуватимуть довше ніж минулі роки. Чому?

Підрахунок голосів розпочинають на виборчих дільницях. У Дніпрі їх 425. Свої вподобання містяни вказували за чотирма списками. Тож маємо бюлетені за мера, депутатів міських, районних та обласної рад.

«Після підрахунку голосів у нас є 4 стопки бюлетенів. Які ми їх загружаємо у мішки. Потім ці бюлетені розділяються», — говорить член дільничної виборчої комісії Анатолій Кирпа.

Відтак бюлетені за мера та міських депутатів вирушають до районної територіальної виборчої комісії. У Дніпрі їх 7. Там перераховують, яку кількість прихильників отримали кандидати з кожного району міста окремо. До речі, найбільшу явку зафіксували у Шевченківському та Чечелівському. Після районної ТВК результати надсилають до міської. На цьому їхній шлях закінчується.

«Після того, як здадуться всі 51 дільниці, ми будемо складати свій протокол про підсумки, і тільки після цього ми здаємося в міську комісію, вони вже підбивають результати», — пояснює голова Чечелівської територіальної виборчої комісії Наталя Соломеїна.

А от бюлетені, за якими обирали районні та обласну ради, прямують одразу до міської територіальної виборчої дільниці. А вже звідти, з усіх міст, сіл та селищ, результати потрапляють до обласної ТВК. Там і підбивають вирішальні підсумки. Але це щодо обласних чиновників. Переможця перегонів за крісло мера оголосять у міській ТВК. Там скажуть і про партію-лідера та депутатів округів.

«Зважаючи на те, що у нас нова виборча система, — багато дільничних допустились численних похибок, помилок під час підрахунку голосів, їх повертають на уточнення. На жаль, це буде затягувати процес не відомо на скільки», — додає голова правління ГО “Комітет виборців України” Станіслав Жолудєв.
Поділитися: