У Дніпрі розповіли, з чим пов'язане підвищення цін на нерухомість

У Дніпрі розповіли, з чим пов'язане підвищення цін на нерухомість - фото 1

Експерти прогнозують: покупці квартир у новобудовах стануть активними після літніх відпусток. Однак восени ціни теж можуть зрости.

Ціни на нерухомість зросли. У середньому на 15 відсотків. Подорожчення на первинному ринку пояснюють підвищенням курса долара та вартістю будматеріалів. Вторинний ринок у липні пожвавився. І ціни — на висоті. Ажіотаж могло викликати обговорення нового закону про рієлторів. Їх хочуть зробити обов'язковими учасниками ринку. Утім, експерти не вбачають реальних підстав для подорожчання старих квартир.

Єва та Рома бавляться у власній дитячій кімнаті. Нещодавно їхні батьки придбали трикімнатну квартиру. "Тепер є місце для всіх", — каже Надія. Бажане житло шукали на вторинному ринку. Помешкання в нормальному стані, щоб можна було відразу в'їхати та жити.

«Квартиру ми шукали протягом року і нарешті знайшли. Ціни стрибали, але нам пощастило, ми купили якраз до підняття долара», — купила квартиру Надія.

Зазвичай, коли долар росте — ціни на вторинному ринку не підіймаються. Навіть навпаки – можуть упасти, — кажуть фахівці. Утім, зараз квартиру, схожу на оселю Надії, — хочуть продати вже на 4 тисячі доларів дорожче.

А за двокімнатну квартира без ремонту у спальному районі просять 37 тисяч доларів. Ще весною таку квартиру б виставляли за 33–34 тисячі. Яка ж реальна зараз ціна угод?

Підстав для зростання цін на вторинному ринку немає, — запевняє експерт із нерухомості Сергій Лагутенко.

Хто хоче швидко продати — ціну не завищує, — каже Сергій. І додає: порівняно з початком карантину зараз ринок пожвавився. Покупцям радить торгуватися. Каже: реальна ціна, за якою наразі продають квартири, нижча, ніж на брокерських сайтах.

«Чому рієлтори, брокери це роблять — я не знаю. Напевно для того, щоб більше заробити відсотків від продажу. А можливо таку ціну ставить клієнт-продавець. Є торг, і цей торг — це 5–10 відсотків», — повідомляє експерт із нерухомості Сергій Лагутенко.

Із початку року вартість метрів на первинному ринку пішла вгору. Зараз літня тиша, утім, забудовники ціну не знижують, — каже Роман.

«Продажі зменшилися, але забудовник залишає ціни в тому форматі, які і були. Рівень вартості в новобудові піднявся на 15–20 відсотків», — розповідає Роман Манохін, керівник відділу продажу на первинному ринку.

Роман прогнозує: покупці квартир у новобудовах стануть активними після літніх відпусток. Проте восени ціни теж можуть зрости.

Реклама