У Дніпрі розповіли, як захистити себе від коронавірусу

26 березня, 09:38
У Дніпрі розповіли, як захистити себе від коронавірусу - фото 1

Про методи профілактики коронавірусної інфекції розповіла сімейна лікарка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги № 8 Маргарита Булгакова.

«Цей вірус передається від людини до людини. Групами ризику є, по-перше, люди похилого віку старше 70 років. По-друге, люди з захворюваннями серцево-судинної системи, ожирінням, цукровим діабетом, а також вагітні. На жаль, нині в світі не існує вакцини від коронавірусу і немає препарату доказової медицини для лікування, тому єдине, що ми повинні робити — профілактувати можливість зараження», — зазначила Маргарита Булгакова під час прямої телефонної лінії в мерії 25 березня.


Основними методами профілактики коронавірусної інфекції є регулярне миття рук із милом або використання спиртовмісного антисептика. Дотримання правил респіраторної етики — кашляти і чхати необхідно в згин ліктя або в одноразову серветку. Не торкатися руками обличчя. Зберігати безпечну відстань один від одного — не менше півтора метри. Також необхідно носити захисні маски, якщо є ознаки респіраторної інфекції. У приміщенні необхідно частіше відкривати вікна і проводити вологе прибирання. Під час карантину обов'язковим є збалансоване харчування і фізична активність в домашніх умовах.

«Окремо хотіла б виділити питання самоізоляції. Якщо ви протягом останнього місяця перебували за кордоном, в епідемічних місцях або контактували з хворими, у яких лабораторно підтверджено коронавірус, залишайтеся вдома протягом не менше 14 днів. Наперед подзвоніть і попередьте свого сімейного лікаря про те, що у вас підозрюється COVID-19», — додала Маргарита Булгакова.


Дніпряни, які не мають сімейного лікаря, можуть знайти найближчий медичний заклад через сайт helsi.me або звернутися до чергового фахівця департаменту охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради за телефонами: 056-720-70-49, 056-720-70-71, 095-024 -03-80, 098-718-17-83, з понеділка по п'ятницю, з 9 до 18.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: