У Дніпрі розповіли, як на людину впливає відсутність обіймів, поцілунків і рукостискань

26.11.2020, 17:38
У Дніпрі розповіли, як на людину впливає відсутність обіймів, поцілунків і рукостискань - фото 1

У давні часи рукостискання та обійми були знаком доброї волі. Так наші предки перевіряли, чи немає у співрозмовника при собі зброї.

Замість обіймів, поцілунків, та рукостискання — вітання ліктями. Такий варіант під час пандемії — найбезпечніший, — кажуть у МОЗі. Утім психологи занепокоєні. Без тілесного контакту люди відчувають себе менш щасливими, і від того починаються проблеми з депресіями і психічними розладами. Як налагодити тісний контакт у час пандемії?

Євгенія не любила обійми і до початку пандемії. Дівчина каже: таке привітання порушує особистий простір.

«Але зараз це стало ще страшніше для мене, тому що мені страшно, коли мій особистий простір порушується десь у публічних місцях або на вулиці», — розповідає жителька Дніпра Євгенія Кір’янова.

Нині ж із колегами та друзями вітається на словах, і дуже цьому радіє.

«Я така людина, що не можу сказати: відчепися від мене, терплю, щоб не образити якусь людину іншу. Тому зараз, коли люди це менше роблять, для мене це свято життя якесь», — продовжує Євгенія.

Замінити тісні обійми на дотик ліктями — це найбезпечніший варіант, — розповідають дослідники із австралійського Університету Гріффіта. До цієї поради радять дослухатись і дніпровські медики. Адже на руках може перебувати до ста п’ятдесяти видів бактерій.

Привітання ліктями — вже звичне у медичному ліцеї.

«Або просто підіймаємо руку і кажемо привіт дистанційно. Звісно, якогось контакту не вистачає, але я вважаю, що ці зміни підуть на користь», — розповідає Дар’я Вальчук, учениця медичного ліцею.
«Ми стали менше контактувати, і, насамперед, між собою і між учнями інших класів. Звісно, це неприємно, але для навчання, щоб не залишатись удома, краще так», — ділиться учень медичного ліцею Олексій Андрющенко.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров’я пропонує ще кілька альтернативних варіантів привітання: торкання ногами і тайський уклін. Так під час зустрічі виражають свою повагу люди в усьому світі.

Рукостискання, обійми та поцілунки сильно впливають на настрій людини, — каже психолог. Адже коли ми взаємодіємо дотиками, виділяється гормон щастя — серотонін. Він зменшує стрес і може знизити кров’яний тиск.

«Зрозуміло, якщо немає обіймів, немає близького контакту, виникає відчуття того, що не відбувся момент зближення. Момент емоційного контакту. Тобто, чи відверта зі мною людина, чи рада вона мене бачити? Чи хороші в нас відносини?» — пояснює психолог Максим Реуцький.

Психолог каже: на зміну обіймам має прийти більш тепле і тривале спілкування. Саме так можна отримати той необхідний нині гормон щастя і відчуття впевненості.

Поділитися: