У Дніпрі розповіли, як на людину впливає відсутність обіймів, поцілунків і рукостискань

У давні часи рукостискання та обійми були знаком доброї волі. Так наші предки перевіряли, чи немає у співрозмовника при собі зброї.
Замість обіймів, поцілунків, та рукостискання — вітання ліктями. Такий варіант під час пандемії — найбезпечніший, — кажуть у МОЗі. Утім психологи занепокоєні. Без тілесного контакту люди відчувають себе менш щасливими, і від того починаються проблеми з депресіями і психічними розладами. Як налагодити тісний контакт у час пандемії?
Євгенія не любила обійми і до початку пандемії. Дівчина каже: таке привітання порушує особистий простір.
Нині ж із колегами та друзями вітається на словах, і дуже цьому радіє.
Замінити тісні обійми на дотик ліктями — це найбезпечніший варіант, — розповідають дослідники із австралійського Університету Гріффіта. До цієї поради радять дослухатись і дніпровські медики. Адже на руках може перебувати до ста п’ятдесяти видів бактерій.
Привітання ліктями — вже звичне у медичному ліцеї.
Тим часом Всесвітня організація охорони здоров’я пропонує ще кілька альтернативних варіантів привітання: торкання ногами і тайський уклін. Так під час зустрічі виражають свою повагу люди в усьому світі.
Рукостискання, обійми та поцілунки сильно впливають на настрій людини, — каже психолог. Адже коли ми взаємодіємо дотиками, виділяється гормон щастя — серотонін. Він зменшує стрес і може знизити кров’яний тиск.
Психолог каже: на зміну обіймам має прийти більш тепле і тривале спілкування. Саме так можна отримати той необхідний нині гормон щастя і відчуття впевненості.



