У Дніпрі розповіли, як ФОПам отримати допомогу на дітей

У Дніпрі розповіли, як ФОПам отримати допомогу на дітей - фото 1

Вона призначається фізичним особам-підприємцям (І та ІІ груп оподаткування) на дітей віком до 10 років на період карантину і упродовж 30 днів після його скасування.

Для дітей до 6 років призначено 1 779 гривень, а старше — вже 2 218 гривень. Щоб отримати допомогу, підприємці повинні були сплатити єдиний внесок на соціальне страхування за увесь 2019 рік. Якщо ФОП оформлений торік, то за усі місяці після реєстрації. Потім треба подати документи до управління соцзахисту у паперовій або електронній формі (через платформи Мінсоцполітики — https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua або https://www.msp.gov.ua). Окрім заяви, потрібні копії свідоцтв про народження дітей, довідка з Пенсійного фонду про сплату єдиного внеску (форма ОК-7), копія документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземців та осіб без громадянства). Якщо дитина під опікою, то ще копію рішення суду чи райради щодо встановлення опікунства.
Документи у фотокопіях подаються і в електронній формі — з цифровим підписом. Про це розповіла заступниця начальника Правобережного управління соціального захисту населення Ірина Ситник.

«Допомога призначається з місяця звернення і виплачується на рахунок, відкритий в одному із уповноважених банків. Отримання інших видів допомоги, окрім компенсації послуги “муніципальна няня”, не впливає на виплату. Загалом на сьогодні по місту за призначенням згаданої допомоги на дітей звернулося 12 підприємців», — сказала Ірина Ситник.


Зі свого боку завідувачка сектору управління соціального захисту населення міськради Віра Міщенко нагадала: на період карантину немає жодних штрафів і припинення надання житлової субсидії (окрім випадків переїзду чи смерті одинокої особи). Також на 50% збільшено соціальні нормативи, але це не розповсюджується на монетизацію пільг.
Ще з 1 травня субсидія перепризначається автоматично, без звернення громадян. Тим, хто був звільнений з роботи (за згодою сторін) у період карантину і зареєструвався у Cлужбі зайнятості, житлова субсидія призначається на підставі відповідної заяви та інформації Центрів зайнятості. При цьому зважають на розмір призначеної допомоги з безробіття, без урахування сум зарплати.

У Дніпрі розповіли, як ФОПам отримати допомогу на дітей - фото 114733

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі майже 10 тисяч сімей отримають матеріальну допомогу. Про це розповів міський голова Борис Філатов.

Також уряд готує програму підтримки промисловості. І експортно орієнтованих галузей економіки.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама