У Дніпрі розпочалася навала змій: що робити, коли зустріли лускату?

У Дніпрі розпочалася навала змій: що робити, коли зустріли лускату? - фото 1

Обережно, змії. Із початку весни у Дніпрі заповзали небезпечні плазуни. Їх все частіше зустрічають у лісах, в посадках та навіть у власних оселях.

Чому холоднокровні такі активні зараз, що робити, якщо побачили змію у себе в дома та як діяти, коли вас вкусив плазун — Андрій Замковий розкаже.

Реклама

Заповзла до приміщення і сховалася за холодильником. У магазині на вулиці Томській у Дніпрі продавці знайшли метрову змію.

У Дніпрі розпочалася навала змій: що робити, коли зустріли лускату? - фото 166956 У Дніпрі розпочалася навала змій: що робити, коли зустріли лускату? - фото 166955

А у Новокодацькому районі луската заповзла до будинку. Господарка побачила плазуна у ванній кімнаті. Тримала його шваброю, поки не приїхали рятувальники. Виявилося, що змія була неотруйною. Зараз полоз живе у надзвичайників.

У Дніпрі розпочалася навала змій: що робити, коли зустріли лускату? - фото 166952 У Дніпрі розпочалася навала змій: що робити, коли зустріли лускату? - фото 166954

Не пощастило цьому собаці. На вулиці Уральській дівчина вигулювала лабрадора. Та змія, що була у траві, вкусила тварину за морду. Песика вчасно відвезли до ветеринара.

У Дніпрі розпочалася навала змій: що робити, коли зустріли лускату? - фото 166953

А у Фрунзенському лісі місцева жителька знайшла справжнє зміїне кубло.

Весна почалася — тож змії вийшли зі сплячки, кажуть зоологи. І найкомфортішна температура для плазунів зараз — удень.

«Відсутність рослинності, теплі температури всередині дня і активність змій призводять до того, що змій зараз часто зустрічають. На даний момент змії просто розповзаються з місць своїх зимовок. І у них шлюбні ігри і процес розмноження розпочинається», — говорить зоолог Олександр Пономаренко.

Від того, що вуж чи гадюка вирішить заповзти до будинку або на подвір’я — не застрахований ніхто, кажуть фахівці. Втім у магазинах є хімічні суміші, які відлякують плазунів.

А ще є спеціальні відлякувачі, що працюють на батарейках. Їх встромляють у землю. Змії чують вібрації і тікають від них подалі.

Що робити, коли зустріли плазуна? Передусім не панікуйте самі і не дратуйте плазуна, кажуть рятувальники.

«Якщо є можливість така — накрити плазуна каструлею, тазиком. Наші люди приїдуть і виловлять цього плазуна. Протягом березня-квітня зареєстровано три виїзди, внаслідок яких виловлено і випущено в природне середовище чотири плазуна», — радить начальник групи рятувальних робіт ГУ ДСНС в області Олександр Чорний.

Медики нагадують, якщо вас вкусила змія, передусім потрібно прикласти лід до місця укусу і пити багато води. Відсмоктувати отруту чи розрізати рану в жодному разі не можна. Відтак — прийміть ліки від алергії та викликайте швидку.

«На другу, третю і п'яту добу після укусу в місці укусу, де є зазвичай дві крапочки такі темно-бузкові, утворюються осередки некрозу. Там може бути нагноєння. У нас в області є практично скрізь протизміїна сироватка індійська», — зазначає головний токсиколог в області Микола Шинкаренко.

Зоологи говорять: змії будуть активними протягом двох наступних тижнів. Коли їхні шлюбні ігри закінчаться, вони розповзуться по домівках і зустрічатимуться містянам значно рідше.

Реклама