У Дніпрі пропонують зробити нетверезі виклики "швидкої" платними

У Дніпрі пропонують зробити нетверезі виклики "швидкої" платними - фото 1

Викликав швидку нетверезим — готуй від однієї до 2 тисяч гривень.

Викликав швидку нетверезий — готуй від тисячі до 2 тисяч гривень. З такою ініціативою до ВР планує звертатися директор Дніпровського центру медицини катастроф. Все тому, що пацієнти напідпитку все частіше стали нападати на лікарів. Подробиці знає кореспондент 34 телеканалу.

Новомосковcький район, місцева лікарня, відділення хірургії. 24-річна фельдшерка Вікторія вже близько тижня не залишає палату. Попереду ще цілий курс лікування. Розповідає, травми отримала на роботі. Її побила власна пацієнтка, яка викликала швидку зі скаргами на підвищений тиск.

"Вона мені каже, мовляв, зроби мені такий укол, щоб я більше ніколи не пила. Я їй кажу, що апріорі таких уколів немає", — розповідає фельдшерка швидкої Вікторія Шелемба.

Під час обстеження скарги на погане самопочуття не підтвердилися.
Фельдшерка запропонувала жінці госпіталізацію. У відповідь почула нецензурну лайку. А після ...

"Вона підбігла до машини і там, де я сиджу, починає відкривати двері. Коли я дзвонила в «102», вона починає мене кулаками бити. Я один удар відбила. А другий не встигла", — згадує Вікторія.

Два удари в голову, як наслідок — гематома на обличчі та струс мозку.

"Скарги на головні болі, нудота, блювота", — розповідає завідувач хірургічного відділення Володимир Ковальський.

Нападницю заарештували. Жінка була напідпитку. Їй загрожує штраф або виправні роботи. Та з таким покаранням категорично не погоджується головний лікар центру медицини катастроф. Каже, за останні півтора року це вже шостий напад на медика в області. Радій Шевченко має намір надіслати петицію до Парламенту. Вимагатиме ухвалити закон про посилення відповідальності за напади на бригади екстреної медичної допомоги.

"Ці напади мають прирівнюватися до відповідальності, як напади на представників органів внутрішніх справ та представників ЗМІ. Де вже не буде штрафів, ніхто не скаже “ну-ну”. А будуть справжні ув'язнення від 6 місяців до 7 років, в залежності від тяжкості тілесних ушкоджень", — розповідає Радій Шевченко, директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Що стосується послуг для пацієнтів напідпитку — подібні виклики мають бути платними. Цю умову також зазначили в петиції. У центрі медицини катастроф пояснюють: лікарі швидкої не повинні знімати симптоми перепою.

"Виклики бригади до людини, що знаходиться у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, повинні коштувати не менше двох тисяч гривень", — повідомляє Радій Шевченко.

Нині виклики пацієнтів з алкогольним отруєнням — безкоштовні. І відмовити в наданні допомоги людині напідпитку лікарі поки не мають права. Якщо петиція про платні "п’яні" виклики та посилення відповідальності за напад на медиків набере 25 тисяч голосів — нововведенням бути.

Христина Темченко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама