У Дніпрі пройшов Кубок України із веслування на байдарках та каное

12 квітня, 19:54
У Дніпрі пройшов Кубок України із веслування на байдарках та каное - фото 1

Найкращі гребці поїдуть представляти нашу країну на світових турнірах.

Спринт на 200 метрів і запливи на кілометр. У Дніпрі пройшов Кубок України із веслування на байдарках та каное. Це перші весняні змагання, на яких виступили понад 400 спортсменів з усієї України. Найкращі гребці поїдуть представляти нашу країну на світових турнірах.

Едуард Шеметило — заслужений майстер спорту із веслування на каное. Займається вже 18 років. До Дніпра з Полтавської області чоловік приїхав, аби поборотися за місце у складі олімпійської збірної. До весняного старту готувався на зборах.

«Підготовка проходила в Туреччині у нас. Досить приємна і силова. Було дуже тяжко, але ми готувалися, бо цей рік — олімпійський», — каже учасник змагань Едуард Шеметило.

25 команд, а це понад 400 спортсменів, змагалися на Кубку України. Свої вміння на воді показували і дорослі, і юні веслувальники. Усі мали подолати дистанції у 200, 500 і 1000 метрів.

«Це більше переглядові змагання. Змагання, які відбирають основну масу спортсменів на тренувальні збори, до формувань екіпажів. Основна команда олімпійська буде формуватися після чемпіонату України, який буде проходити 25–29 травня», — розповідає головний тренер збірної України з веслування на байдарках і каное Юрій Чебан.

Організатори говорять: буї до турніру готували швидко. Бо через карантин графіки змагань довелося посунути.

«Як тільки зійшов лід — відразу зайнялися установкою дистанції. Це, звичайно, наклало на себе певні труднощі. Довелося запрошувати водолазів, тому що холодна вода», — каже директор КП "Водно-Спортивний комбінат" Микола Баранов.
«Усі норми витримані — як із забезпечення самої дистанції для спортсменів, так і із забезпечення суддів, які працюють із хронометражем. І катери супроводу, стоять стартові установки», — додав головний суддя змагань Богдан Балабан.

Кубок України з веслування — це додаткова можливість для спортсменів потрапити на європейські та світові змагання.

«Буде відбір команди для того, щоб добрати ліцензії, які будуть у травні в Угорщині. Це буде європейський кваліфікаційний турнір проводитись і Кубок Світу, де також будуть розігруватися ліцензії», — каже президент Федерації каное України Сергій Чернишов.

Кубок України тривав у Дніпрі чотири дні. Байдарочники і каноїсти, які покажуть гарні результати на міжнародних турнірах, виступатимуть на Олімпійських іграх у Токіо. Вони заплановані на середину липня.

 
Поділитися: