У Дніпрі пройшов круглий стіл щодо захисту навколишнього середовища

У Дніпрі пройшов круглий стіл щодо захисту навколишнього середовища - фото 1

Промисловість без шкоди для навколишнього середовища. "Зелена" економіка, "зелена" металургія і "зелені" інвестиції.

Екотема - головна в обласній адміністрації. Ініціатор - посольство Великобританії. Запросили найбільші підприємства регіону, щоб оцінити ситуацію з викидами і дізнатися, що роблять промислові гіганти, щоб захистити повітря.

Екотема — це не тільки світовий бренд, а й левова частка державної політики, — кажуть аналітики.

«Це стає вже частиною нашого життя. Тому, такі дискусії повинні призвести до створення платформ на яких і громадянське суспільство повинно бути частиною цього діалогу, бізнес, очевидно, і держава повинні брати участь в пошуку власних рішень, кращих ідей для того, щоб наше і сьогодення, і майбутнє виглядало більш перспективним», — сказав віцепрезидент аналітичного центру "Діксі Груп" Антон Антоненко.


Крім того, зараз в області вже працюють над створенням веб-платформи. Це дозволить моніторити шкідливі викиди в онлайн-режимі. Планують встановити й екологічні датчики на заводах. А тим часом Сполучене Королівство підтримає Дніпропетровщину і допоможе їй розібратися з екологічною проблемою, — запевнила перший секретар з енергетичної політики посольства Великобританії в Україні Кетті Котрелл. Ба більше, вже цього року ООН проведе конференцію з питань зміни клімату. Вона буде проходити в Глазго в Шотландії з 9 до 19 листопада. Головувати там буде Об'єднане Королівство.

«Це важливо для Великобританії тому, що ми будемо приймати конференцію 2020 року. Ми вважаємо за необхідне співпрацювати з людьми, яких ми вже зустріли і які вже працюють з цієї теми. І я сподіваюся, що Королівство допоможе Україні розібратися з цими темами в цьому регіоні», — каже перший секретар з енергетичної політики посольства Великобританії Кеті Котрелл.


Екологія і промисловість — це пріоритетні напрями розвитку регіону, — каже губернатор Олександр Бондаренко. І наголошує — економіка повинна зростати і не шкодити природі.

 

«Ви знаєте, що у нас на території області зосереджені промислові гіганти і середні компанії, які так чи інакше впливають на екологію навколишнього середовища негативно. І ми постійно перебуваємо в діалозі з такими компаніями і проробляємо плани дій, як знизити навантаження на природу», — говорить Олександр Бондаренко.


Досвідом у пом'якшенні впливу своїх підприємств на навколишнє середовище сьогодні поділилася компанія "Метінвест". Тільки торік промисловий гігант витратив 9 мільярдів гривень на природоохоронні заходи.

«Із 2014 року, загалом, ми витратили вже 35 мільярдів гривень і капітальна складова цієї цифри зросла на 77 відсотків. Тобто, з 2014 року ми збільшили свої капіталовкладення на цю цифру. Якщо ми говоримо про якусь ефективність, то поки що вона досить скромна. Ми знизили викиди пилу по всій групі на 10%, але ми очікуємо великі результати у 2020-му році, тому що на цей рік випадають закінчення термінів багатьох наших зобов'язань, підсумків, проєктів, які ми зараз реалізуємо», — говорить начальник управління з охорони довкілля компанії "Метінвест" Владислав Варнавский.


Владислав Варнавский додав: Метінвест буде вкладати гроші у збереження навколишнього середовища й надалі, але без підтримки держави компаніям не обійтися. Зокрема мова йде про європейську практику, коли підприємства платять мільйони екологічного податку для модернізації виробництва і зниження шкідливого впливу на навколишнє середовище. В Україні вже є прецедент на Вінничині. Коли на Ладижинській ТЕС збудували новий фільтр для стримування викиду пилу за рахунок ДТЕК і частки екологічного податку.

Таке рішення ухвалило керівництво області, тому що екологія — це загальна мета у співпраці підприємств і держави. Про це також дискутували на заході.

Лейла Аббасова

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама