У Дніпрі пройшла акція "Мистецтво донорства"

У Дніпрі пройшла акція "Мистецтво донорства" - фото 1

​​​​​​​Мистецтво донорства у музеї АТО. Здати кров, послухати пісні відомого барду та роздивитися експозиції. Все це сьогодні об’єднали у Дніпрі. Долучившись до всеукраїнської акції. Головна ідея – вивести донорство за межі лікарні і зробити цей процес більш цікавим. Як саме — розкажуть спеціалісти.

Юрію 39 років. Він прийшов на акцію одним із перших. Сьогодні в нього 53-а донація. Здає кров вже 12 років.

«У крові є дуже велика потреба, це військові, медики, породіллі, маленькі діти кому потрібно це, операції. Кров вона завжди потрібна, плазма, тромбоцити», — каже донор Юрій Духно.

А от Олександр здає кров вперше. Зізнається, раніше боявся, навіть втрачав свідомість. Та цього разу набрався мужності.

«Я вважаю що це благородна справа, рятувати людей, допомагати, я сам з міжнародної антинаркотичної асоціації і допомагаю людям вже не перший рік, і в соцмережах дізнався, що сьогодні можна долучень до акції і вирішив прийти», — розказує донор Олександр Воронкін.

Поки донори здають кров, їх малює художниця. У результаті виходять невеличкі скетчі. Головна ідея — передати настрій гостей.

«Це хлопець, який прийшов в перший раз, але так, як я його бачила, так я його і малювала. Мені здається, що його внутрішній стан передається через руки. Він трошки хвилюється, але в той же час як то відчувається його співпричетність до великої справи», — описує свій малюнок художниця Тетяна Шипова.

Здавали кров під гру барда Сергія Бойка. Волонтера, учасника фесту "Пісні народжені в АТО". На його рахунку — десятки авторських композицій і сотні виступів у зоні бойових дій.

Акція "Мистецтво донорства" — всеукраїнська. У Дніпрі її провели вперше і присвятили Дню захисників і захисниць України. Тож локацію обрали незвичайну — музей АТО.

«Проєкт "Мистецтво донорства" був вигаданий командою донорUA для того, щоб вивести донорство за межі лікарень і зробити цей процес більш цікавим. Тоді і виникла ідея робити донорські акції в музеях, щоб люди могли спостерігати мистецтво слухати музику і здавати кров. Тобто робити щось не тільки корисне, але й щоб це було цікаво та красиво», — зазначає регіональна менеджерка ініціативи донорUA Тетяна Канчура.

Лікарі кажуть, донорство – вкрай важливе. Українці здають втричі менше крові, аніж потрібно. А попит на неї не стає меншим.

«Потреба в донорській крові та компонентах існує завжди, незалежно від того чи це карантинні заходи, чи військові дії на сході України, кожного дня люди оперуються народжується і це потребує також використання компонентів крові», — відзначає генеральна директорка обласної станції переливання крові Антоніна Сердюк.

У середньому за рік в Дніпропетровській області кров здають близько 40 000 разів. Та через карантин це число зменшилось на третину.

Раніше ми писали про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає жителям прифронтових зон боротися зі стресом та тривогою.

Реклама

 

Реклама