У Дніпрі проходить міжнародний турнір з судномодельного спорту

У Дніпрі проходить міжнародний турнір з судномодельного спорту - фото 1

Змагання з судно модельного спорту у Дніпрі триватимуть 3 дні.

Євгенія приїхала до нас на змагання з міста Суми. Таке її захоплення цим видом спорту почалось аж в 14 році. Розповідає, спочатку тато займався таким спортом. Каже відверто, було дуже нудно на перших змаганнях. Але коли їй побудували першу модель – втягнулась, з’явився адреналін. Та почала їздити на змагання як спортсменка. Вже встигла зайняти друге місце на чемпіонаті світу та стати майстером спорту міжнародної категорії.

«Продовжувати далі, їздити на міжнародні змагання, знайомитися з класними людьми. Це більше як хобі, адже є й основний види роботи та навчання. Але спорт не покину», — говорить учасниця змагань, майстер спорту міжнародної категорії Євгенія Руденко.

Андрій — мешканець Дніпра. Він починав з яхт, парусних моделей. А от у судномодельному спорті вже 3 роки. Два рази займав на «Екомастері» перші міста. Для нього це великі емоції. Потрібно завжди встигати за моделькою, добре відчувати її. Андрій поділився, як сам збирає такі кораблики.

«Я беру участь уже 3 роки. Я починав з яхт, з вітрильних моделей. Потім мене перетягнули сюди. Я — кандидат у майстри спорту. Другий раз на «Екомастері» займаю перші місця, стаю чемпіоном з судномодельного спорту», — говорить учасник Андрій Хотюн.

Сьогодні це ювілейне змагання. Перше таке проводили у 2001 році. Воно триватиме 3 дні, з п’ятниці по неділю. Зі всієї України зібрались понад 50 учасників. Такі змагання є рейтинговими для формування збірної України на чемпіонати світу і Європи. Переможець отримає кружку, гаєчку і грамоту. Участь приймають як дорослі, так і діти.

«Сьогодні у нас дійсно ювілей. Двадцятий рік на одному й тому ж самому місці проходять саме ці змагання і за ці всі роки міська станція юних техніків стала саме тим закладом, який об’єднує не тільки дітей, а й дорослих, об'єднує батьків. Сьогодні у нас 53 учасники, серед яких є і юніори, і дорослі представники. У яких і батьки, і викладачі є в різних командах. Це такі особливі люди, які знаходять спільну мову не тільки один з одним, а й з технікою. Вони здатні з матеріалів, інколи навіть з підручних матеріалів, зібрати ту конструкцію, яка надалі буде рухатись. Й сьогодні ми це бачимо. Безумовно, такі заняття, вони розвивають і творчі здібності, вони розвивають розумові здібності в цілому. І Дніпро — це те місто, яке славиться відомими інженерами, відомими техніками», — говорить директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР Дар’я Біла.

Змагання у Дніпрі триватимуть ще 2 дні. Переможці зможуть поїхати на чемпіонат Європи та Світу.

Реклама

Раніше ми писали про те, що дніпровська стилістка розповіла про осінні образи та тренди.

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама