У Дніпрі презентували план реконструкції декількох ділянок набережної

У Дніпрі презентували план реконструкції декількох ділянок набережної - фото 1

Як в Дніпрі будуть облагороджувати набережні.

На Монастирський острів прокладуть нову переправу, тоді як стару знищать. Відремонтують ділянки на Червоному камені та вулиці Шолохова. Коли чекати на зміни? Софія Москаленко знає.До Монастирського острова побудують новий пішохідний міст. Таке рішення анонсували у мерії. Переправа стартуватиме на оглядовому майданчику парку Шевченка, а закінчуватиметься біля пам'ятника поету вже на острові. Його довжина становитиме 270 м.

«Перша найголовніша відмінність: він буде дворівневий, на верхньому рівні буде тільки пішохідна зона. Проблема цього моста, що коли кожен з нас по ньому гуляє, їдуть машини, автобуси, спецтехніка, і виходить каша, незручно. Ми розводимо потоки — на верхньому рівні пішоходи, на нижньому автомобілі», — говорить архітектор проєкту Сергій Дербін.

Посеред пішохідної частини облаштують велодоріжку. А ще проєктувальники вже прозвали міст “зеленим”. Бо хочуть на ньому висадити дерева і кущі, а також встановити лавки. Таке рішення дніпряни підтримують.

«Ось велосипедистам добре було б. Для колясок, для дітей в принципі було б непогано, бо тут машини часто їздять. Ось я поки стояла, три точно проїхало», — говорить мешканка Дніпра Діана Лопатіна.

Щойно нову переправу побудують – зруйнують стару. Та от коли це буде, у міському архітектурно-планувальному управлінні не відповідають. Адже нині проєкт лише на етапі ескізів.

Дворівневою планують зробити та набережну на вулиці Шолоховій. Тут сходами можна буде спуститися до Дніпра. А зверху — гулятимуть люди. Так облаштують зону завдовжки 1 кілометр.

«Ми рівномірно на всю довжину пішохідної зони будемо розміщувати дитячі зони, зони для велосипедистів, самокатників, скейтбордистів, пішохідного відпочинку», — говорить архітектор проєкту Сергій Дербін.

На зміни з нетерпінням чекають місцеві. Кажуть, дитячі та спортивні майданчики тут є. Утім їх не доглядають. Тож ті поросли бур’яном. Поки що проєкт на етапі планування, його обіцяють затвердити вже цьогоріч, а наступного року — втілити у життя.

Від монумента воїнам 152-ї дивізії та аж до центру міста — обіцяють збудувати сучасну берегову зону, з велодоріжками та зонами відпочинку. Зараз же на Набережній Заводській асфальт лише місцями.

«Далі там не йду, взагалі не прибрано, там просто ґрунтова дорога, якась поламана. Для людей потрібно щось робити, щоб люди задоволені були», — говорить дніпрянка Ірина Іларіонова.

Утім нині це лише плани, проєкт поки що не розробляли.

Раніше ми писали про те, що на Селянському узвозі за кошти підрядника змінюють міжпанельні шви.

Реклама

Реклама