У Дніпрі презентували нову технологію, яка допоможе отримати відео з камер спостереження

08 березня, 14:40
У Дніпрі презентували нову технологію, яка допоможе отримати відео з камер спостереження - фото 1

На вулицях Дніпра працює понад тисяча сімсот камер. Уже незабаром таблички з Qr-кодами з’являться біля кожної з них.

Отримати відео з камер спостереження відтепер - простіше. У Дніпрі презентували нову технологію. Замість того аби надсилати електронного листа, чи йти в мерію, варто лише зісканувати QR-код. Де вже можна побачити такі? Та як скористатись?

Оксана щодня гуляє з дворічним сином біля будинку. Каже: з появою камер стала відчувати себе спокійніше.

"Зараз відбувається багато моментів, навіть злодійство, які відстежити складно, і завдяки камерам спостереження, це тепер можна зробити", - розповідає житель житломасиву Парус Оксана Кирилова.

А от Андрій — автомобіліст. Про те, шо на житловому масиві з’явилися камери, не знав, та до таких змін ставиться схвально.

"Камери важливі в слідчих моментах, для упіймання злочинців", - додає місцевий мешканець Андрій Павлюков.

30 камер на житловому масиві “Парус” встановили ще минулого року з ініціативи місцевих.

"Ми пройшлися по всьому району. Таким чином визначили найпотрібніші локації. Уздовж шкіл - це локації, які перекривають в'їзд і виїзд з двору", - говорить автор громадського проєкту Катерина Головачова.

І якщо раніше, аби отримати запис, треба було заповнювати анкету на сайті, то нині процедуру значно спростили.

"Будь-який житель нашого міста має можливість звернутися безпосередньо до нашого комунального підприємства, яке має можливість, який є адміністратором системи та отримати абсолютно безкоштовно запис камер відеоспостереження", - пояснює директор КП "Інфо-рада-Дніпро" Дмитро Цимиренко.

Аби отримати відео з камер спостереження, треба зісканувати QR-код, далі заповнити анкету, де вказати прізвище, ім‘я по батькові. Також зазначити, з якої саме камери хочете одержати запис. І нарешті - додати копію паспорта.

Крім того, важливо визначити проміжок часу, за який сталася подія. Відповіді на запит можна чекати від 5-ти до 30-ти днів.

Усі відео з камер, розташованих на вулицях міста, потрапляють до сервісного центру. Сюди ж надходять і звернення щодо отримання записів.

"Раніше необхідно було звертатись до міської ради, або подавати запит на електронну пошту. Наразі ми спрощуємо подання таких запитів без паперів, без будь-яких документів", - пояснює директор міського департаменту інформаційних технологій Альона Чуєва.

На вулицях Дніпра працює понад тисяча сімсот камер. Уже незабаром таблички з Qr-кодами з’являться біля кожної з них.

Поділитися: