У Дніпрі презентували документальний фільм «Позивний Італієць»

У Дніпрі презентували документальний фільм «Позивний Італієць» - фото 1

Драматична історія про нацгвардійця Віталія Марківа. Його звинуватили у вбивстві італійського журналіста під час бою на Донбасі.

Марків пробувв іноземній в'язниці 3 роки. Восени 2020 року його виправдали та солдат повернувся додому — деталі стрічки далі у сюжеті.

Шестирічна драма Марківа - це без сумніву найбільш позитивна історія України у тяжкому карантинному 2020 році. Дійсно позитивна, бо за свободу чоловіка Україна боролася три роки. А почалося все з перших Обстрілів на Донбасі. Тоді, у 14-му, італійська знімальна група працювала біля підніжжя гори Карачун у Слов'янську. Та мало хто з журналістів знав, що це найгарячіша позиція бойовиків.

В гонитві за яскравими кадрами приїхали під залізничну фабрику. Всі знали що це позиція бойовиків і тут постійно стріляють. Машину іноземців обстріляли. Італійський журналіст і його російський перекладач загинули. А вже за три роки Віталія Марківа судили в Італії як командира української Нацгвардії. Вважали, що саме він віддав наказ стріляти. Роки в'язниці та постійні розгляди справи. Боєць і сам не знав, як за нього бореться держава, аж поки на власні очі не побачив міністра внутрішніх справ у судовій залі.

«Коли я побачив пана міністра, я зрозумів, що держава буде відстоювати мої інтереси. Я з ним порозмовляв і він сказав: я не знаю коли, не знаю як, але ми тебе не залишимо», - говорить Віталій Марків.
«Саме приклад Віталія, саме приклад який належав документальній стрічці у фільмі він показує, що боротьба триває і держава Україна бореться за усіх своїх синів», - каже заступник голови обладміністрації Іван Начовний.

Фільм знімали протягом усієї зими минулого року. У ролях – політики, очевидці, нацгвардійці та головний герой Віталій Марків.

«Українсько — італійсько — російська драма Виталія Марківа показує що мі вміємо досягати успіху навіть за найсправедливіших умов, навіть за набагато потужного впливу ворога, я маю на увазі потужні безумовно, російські впливи в Італії», - говорить автор фільму Артем Шевченко.

Марківу загрожувало 24 роки ув’язнення. Та суд у Мілані розглянув апеляцію і повністю виправдав військового.

«Я знав що мені загрожує чималий вирок, під час допитів мені неодноразово наголошували й натякали, що може на співпрацю, але їх співпраця не спів падала з моїми моральними цінностями», - говорить Віталій Марків.

П’ятдесяти-хвилинну стрічку зняли за підтримки мінкультури та внутрішніх справ. Її презентували у Львові, Маріуполі, Дніпрі та Харкові. Фільм доступний на ютубі та сайті МВС.