У Дніпрі презентували аудіокнигу "Я, Олександр Поль"

Фото: dniprorada.gov.ua - фото 1
Фото: dniprorada.gov.ua

31 травня у Дніпрі презентували аудіокнигу "Я, Олександр Поль". Символічно захід проходив у Музеї історії Дніпра, в залі, яка і присвячена видатному громадському діячеві.

31 травня у Дніпрі презентували аудіокнигу "Я, Олександр Поль" у Музеї історії Дніпра.

«Чому аудіокнига? Бо це ще одна точка дотику до людей. На жаль, не усі можуть прочитати цю книгу, зокрема й через вади зору, тож виникла ідея зробити саме аудіоформат. Це – соціальний проєкт», – зазначила директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання міської ради Дар’я Біла.

Унікальність проєкту ще й у тому, що він некомерційний: усі учасники працювали безоплатно. До розробки аудіокниги долучились професіонали: авторка книги Наталія Дев’ятко; начитували текст: Ахтем Сеітаблаєв – український і кримськотатарський кіноактор, режисер театру і кіно; Сашко Лірник – відомий український казкар-лірник, актор, телеведучий, автор телепрограм, сценарист; Олена Петраченкова – журналістка і ведуча "11 телеканалу"; Олена Городецька – журналістка і ведуча "11 телеканалу"; Євген Коптєв – журналіст і ведучий "34 телеканалу"; Христина Венгеляускайте – спеціальна кореспондентка телеканалу "ICTV".

«Я погодився одразу, бо це дуже цікавий досвід. Із Дніпром мене багато чого пов’язує. Але раніше я не знав, хто такий Поль, чув лише, що є така вулиця. Думав, там поле є якесь. А коли дізнався про нього, мене вразив масштаб особистості: одна людина, яка може весь світ перевернути. Нашу історію потрібно зберігати», – поділився під час презентації Сашко Лірник.

У Дніпрі книгу записували на базі студії комунального позашкільного навчального закладу "Палац творчості дітей та юнацтва" Дніпровської міської ради.

«Ми зазвичай працюємо у новинах і опікуємося сьогоденням, швидкими моментами, а тут була можливість зазирнути в історію та залишити свій слід для нащадків. Це був цікавий досвід», – розповіла Олена Городецька.
«Свою роботу оцінюю більш ніж скромно, адже це не професійна акторська робота, хоча довелося докласти неабияких зусиль. Я сам з Кривого Рогу і, наскільки знаю, наш герой чимало зробив для цього міста. Дуже цікаво було почитати книгу, а ще цікавіше буде послухати результат нашої роботи», – додав Євген Коптєв.

Прослухати аудіокнигу можна на сторінці Бібліотеки української діаспори ім. Джона Маккейна на Youtube.