У Дніпрі поступово послаблюють карантин

13 травня, 16:07
У Дніпрі поступово послаблюють карантин - фото 1

Однак кількість хворих на COVID-19 не зменшується.

Медики говорять про необхідність дотримання карантинних обмежень, оскільки серед заражених коронавірусом останнім часом — переважно молодь.

«COVID-19 — це не міф. Ми разом із колегами щодня приймаємо пацієнтів із підозрою та офіційно підтвердженим захворюванням на коронавірус. Їх кількість зростає. Переважно це молодь і люди середнього віку. Важкі пневмонії та тромбози — те, що ми маємо на сьогодні серед ускладнень, які викликає коронавірус. Заходи карантину були вжиті цілком резонно — для збереження здоров’я людей. Наразі, коли йде послаблення, потрібно бути ще більш обачними, адже ризик інфікуватися дуже високий. Необхідно розуміти, що недбалість може призвести до фатальних наслідків», — розповіла завідувачка відділення № 7 Міської клінічної лікарні № 21 Ольга Конопкіна.


Лікарка-інфекціоністка Ольга Турчіна продемонструвала рентгенівські знімки уражених легень хворої людини: частина легеневої тканини на них відсутня. Якщо недуга прогресуватиме, пацієнту надалі буде важко дихати самостійно, а потім він може загинути від дихальної недостатності.

«Багато людей сприйняли послаблення карантину, як його повну відсутність і вирішили, що ходити у масках, користуватися санітайзерами та іншими засобами особистого захисту не потрібно. Це не так. Вірус розповсюджується досить швидко, інакше б його не віднесли до найнебезпечніших інфекцій. Одна людина може заразити десятки, навіть не знаючи про свій діагноз. Як результат — це збільшення кількості пацієнтів у лікарнях із різними формами ускладнень. Я особисто бачу, як люди, що належать до групи ризику, без масок та інших засобів захисту стоять у чергах, підходять до інших людей на близькі відстані — це дуже небезпечна тенденція, яка може призвести до погіршення ситуації з цим захворюванням», — сказала Ольга Турчіна.


Фахівці вкотре нагадують: COVID-19 передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, як правило, під час безпосереднього контакту. Вірус може перебувати також на будь-якій поверхні, тому гігієна рук є основним профілактичним заходом. Крім того, використання масок, рукавичок і санітайзерів — ефективна практика протидії коронавірусу, яка застосовується в усьому світі.


Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що за добу в Кривому Розі не виявили нових пацієнтів із COVID-19. Як і раніше, в місті від коронавірусу лікуються 174 людини.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Источник: Дніпровська міська рада
Поділитися: