У Дніпрі попрощалися з гендиректором КБ "Південне" Олександром Дегтяревим

26.11.2020, 16:43
Фото: news.24tv.ua - фото 1
Фото: news.24tv.ua

Прощальну панахиду відвідав і Президент України Володимир Зеленський.

У Дніпрі попрощалися з генеральним директором Конструкторського бюро "Південне" Олександром Дегтяревим. Він помер від інфаркту в лікарні 24 листопада. За офіційною версією, проблеми зі здоров’ям виникли після того, як чоловік перехворів на коронавірус. Серце Олександра Вікторовича зупинилося у 69 років.

Аби віддати шану, 26 листопада у Дніпрі оголосили днем трауру. Прощальну панахиду провели у будинку культури "Машинобудівників". Туди прийшли сотні дніпрян, члени родини та колеги. Кажуть: Олександр Дегтярев був відданий роботі та колективу. І будував майбутнє нашої країни. За час роботи написав близько 200 наукових матеріалів, пов’язаних із ракетними комплексами. А також зареєстрував 50 винаходів та патентів.

«Олександр Вікторович насправді був, як пружина у складному годинниковому механізмі космічної галузі. Змушував ворушитися весь механізм кооперації, самого підприємства, міжнародних наших партнерів», — розповідає Сергій Полуян, керівник відділення КБ "Південне".
«Він хотів об’єднати можливості підприємств в один консорціум», — ділиться Іван Куліченко, міський голова Дніпра 2000-2014 років.

 

Попрощатися та віддати шану спеціалісту аерокосмічної галузі приїхав і Президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що підніме питання щодо вручення Олександру Дегтяреву звання Героя України посмертно.

«Це велика втрата в принципі для ракетно-космічної галузі, України. Видатний учений, багато чого зробив. Ця людина, чесно кажучи, достойна бути героєм України», — повідомляє Президент України Володимир Зеленський.

Потім, у межах робочої поїздки гарант відвідав Алею Слави біля обладміністрації. І ввирушив інспектувати обласні дороги. Наступна точка, куди поїхав Президент, його рідне місто — Кривий Ріг.

Поділитися: