У Дніпрі почались розкопки у Севастопольському парку

19 травня, 10:29
У Дніпрі почались розкопки у Севастопольському парку - фото 1

Археологи шукають могилу Олександра Поля — першого почесного громадянина міста, першовідкривача криворізьких руд, ініціатора створення Катерининської залізниці та Історичного музею.

Археологічні дослідження орієнтовного місця поховання О. Поля — фундамент церкви Святого Лазаря (все, що залишилося від споруди після хазяйнування більшовиків та Другої світової війни) — розпочала Дніпровська археологічна експедиція Охоронної археологічної служби України. Керівник робіт — Дмитро Тесленко.

У Дніпрі почались розкопки у Севастопольському парку - фото 114986

Довгий час вважалося, що на місці церкви насипаний меморіальний курган, однак унаслідок розвідкових робіт, проведених минулого року, її фундаменти було локалізовано трохи далі на південь від кургану.
Цьогоріч планується дослідити залишки усієї споруди та, за участі фахівців-антропологів, визначити місце поховання Поля, аби належним чином вшанувати пам’ять цієї видатної людини в історії Дніпра.

Початок робіт прокоментував міський голова Борис Філатов:

— Фігура Олександра Поля є об’єднавчою для міста — складного і різного, міста з непростою історією. Коли цьогоріч ми оголошували рік Олександра Поля, розуміли, що це має бути саме він — як людина, що дала імпульс розвитку нині існуючого Дніпра. Якщо нам вдасться, це буде не просто загальноміська, а подія на рівні історії всієї країни.


Він також додав, що з деякими археологами знайомий ще з часів здобуття освіти історика.

У Дніпрі почались розкопки у Севастопольському парку - фото 114985

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що для городян проводять онлайн екскурсії, презентації та майстер-класи. Все це у межах "Ночі музеїв" у Дніпрі.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.