У Дніпрі перевізники вимагають підвищити вартість проїзду в маршрутках: що кажуть у мерії?

У Дніпрі перевізники вимагають підвищити вартість проїзду в маршрутках: що кажуть у мерії? - фото 1

Тим часом у Кривому Розі проїзд у комунальному транспорті став безкоштовним.

По 8 – не вигідно, а по 10 – дорого. У Дніпрі точаться суперечки про подорожчання проїзду в автобусах. Перевізники вимагають підвищення вартості. Мовляв, через те, що у ціні підскочили автозапчастини та паливо. Порівняно з минулим роком газ на 40%, а дизель — на 20-ть. Через це тариф має переглянути мерія. Там припускають, рішення приймуть за два місяці. А коли фактично вартість проїзду зросте — цього року чи наступного — поки невідомо. Про це розповіли представники мерії та перевізники в ефірі програми «Грані».

"Хоча б на 15 гривень, що б підняли. Тому що на сьогоднішній день, ми - перевізники, підприємство, - залежимо від євро. Вже не від долара, а від євро. Чим вище євро, тим дорожче у нас запчастини, тим дорожче стає паливо, тим дорожче енергоносії", — говорить директор компанії-перевізника Віктор Бевзюк.
"Департамент транспорту зараз все це аналізує. Після того, як проєкт рішення буде оприлюднено на сайті міськради, він повинен не менше 30 днів там знаходиться. За цей час готується акт регуляторного впливу, проводяться Громадського слухання", - пояснює директор міського департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Ігор Маковцев.

Тим часом у Кривому Розі проїзд у комунальному транспорті став безкоштовним. Це вперше в Україні. Аби скористатися пільгою треба мати картку криворіжця. Контролюватимуть пасажиропотік – валідатори. Саме через них буде йти вся інформація і перевізникам компенсуватимуть проїзд. Загалом, пальне, ремонти машин, зарплати водіям та кондукторам – усе оплачуватимуть з міського бюджету, кажуть комунальники. Цьогоріч на це виділили 750 мільйонів гривень.

"Під час впровадження безоплатного проїзду відбувається певна економія в частині інкасацій готівкових коштів, частина кондукторів звільнюється з роботи тому фактично дуже великого навантаження на бюджет на сьогодні ми не бачимо", - каже директор КП "Центр Електронних платежів" Євген Кривенко.