У Дніпрі перед міськрадою встановили 100-річну конов'язь

У Дніпрі перед міськрадою встановили 100-річну конов'язь - фото 1

У Дніпрі на вулиці Шмідта кілька місяців тому було виявлено металеву конов'язь, яку викопали та перенесли до Музею історії Дніпра.

Кілька місяців тому екіпаж "Муніципальної варти" помітив на вулиці Шмідта 2 людей, які щось намагалися викопати. Коли невідомих затримали, виявилося, що вони хотіли дістати конов'язь. Але на той момент ніхто не знав, що це конов'язь, якій було понад 100 років.

За розпорядженням мера, комунальними підприємствами міста пам’ятку культури було демонтовано.

«Конов'язь була глибоко закопана в землю у вертикальному положенні. Пішло багато часу на те, щоб її викопати. А під час демонтажу з'їхалося багато людей, вони думали, що конов'язь намагаються вкрасти», — каже начальник інспекції з питань благоустрою Дніпра Руслан Мороз.

 

Руслан Мороз - фото 182307

Руслан Мороз

Після того, як конов'язь демонтували, її реставрували, взяли на облік у Музей історії Дніпра як експонат і встановили біля нього.
Металева конов'язь- фото 182308

Металева конов'язь

«Ми тільки що вкопали конов'язь. Тим самим повернули її на міський публічний простір там, де вона доступна всім містянам і гостям Дніпра», — каже директор Музею історії Дніпра Олег Репан.
Олег Репан - фото 182306

Олег Репан

«У нашому місті ще з козацьких часів коні були основним транспортом. І такі конов'язі були поширені. Але в основному конов'язі були дерев'яними і тому вони не збереглися. А ось металеві конов'язі були рідкістю, і це одна з небагатьох, яка збереглася», — говорить Олег Репан.
Також можна зайти на сайт Музею історії Дніпра й подивитися інформацію про конов'язь, про "живий транспорт" того часу.
 
«Ми плануємо розширювати цю інформацію. Тут буде стійка з QR-кодом. Це дозволить містянам і туристам сканувати та читати про цю конов'язь», — каже директор Музею історії Дніпра Олег Репан.
Встановили столітню конов'язь- фото 182305

Встановили столітню конов'язь

Раніше ми писали про те, що у Дніпрі під стінами міської ради мітингували люди.

Реклама