У Дніпрі омолодили парки — висадили близько 500 дерев

11 квітня, 09:36
У Дніпрі омолодили парки — висадили близько 500 дерев - фото 1

У Дніпрі висадили алею сакур. Також червонолисті сливи та шароподібні катальпи. І ще з десяток видів дерев. Нові зелені зони з’явились у парках, біля меморіалів і пам'ятників.

Усього майже півтисячі саджанців. Замість тих, що викорчували раніше. Наша Наталія Пономаренко також долучилась до акції і посадила дерево.

Озброїлися лопатами, відрами з водою та деревцями. На вулиці Янгеля висаджують алею сакур. Усього — 20 дерев. Дев'ятирічний Назар разом із маленькою сестричкою. Набирає повну лопату землі. І не жаліється. Мовляв, не важко.

Окрім алеї сакур, тут посадили 21 кущ ялівцю. Одним із перших за лопату взявся Ярослав. Чоловік мешкає поруч зі сквером.

«Усі люблять висаджувати різноманітні можевельники, дерева, квіти, газони. В мене це теж є таким хобі. І я долучився, щоб наше місто ставало ще гарнішим, квітковим, пахучим. Бо можевельник пахне дуже добре», — говорить Ярослав Соколов, який саджає дерева.

Раніше у сквері росли туї, каже голова міського комітету екології. Утім деякі з них — засохли. Інші — вкрали. Розповідає, нові саджанці придбали волонтери. А опікуватимуться ними комунальники.

«Дані зелені насадження вони будуть постійно удобрюватися, вони будуть поливатися. Вони приживаються, це саме важливо, тому що у туї була погана корнева система. Вона майже висохла. Давайте цінувати, давайте бережно відноситися до нашого спільного комунального майна», — говорить голова комітету екології, захисту довкілля та сталого розвитку громадської ради при мерії Лілія Богачева.

Із садівництвом впоралися за пів години. Місцеві і сакурам, і ялівцям раді.

Дерева висаджують і у парку «Новокодацький». Висадили 9 видів рослин. Найбільше — дубів, кленів та слив. Усього ж у місті за сьогодні додалося 500 молодих дерев.

«Це нормальний процес, коли в парку деякі дерева устарівають і вводяться нові породи. Для того щоб через 20-30 років вони повноцінно давали тінь. У нас сьогодні сім локацій, дві з них на лівому березі, порядку до тисячі волонтерів там», — говорить начальник відділу КП «Дирекція територій і об’єктів рекреації» Сергій Іщенко.

Рослини ще висадили у парку Сагайдак, у скверах імені Клюєва й героїв полку Дніпро 1. Також озеленили вулиці Усенко й Тополину. Наступну акцію планують провести вже восени.

Джерело: ГУ ДСНС Дніпропетровської області
Поділитися: